Strona główna Sport ARTUR ALBINOWSKI NOWYM DYREKTOREM SPORTOWYM POLSKIEGO ZWIĄZKU ZAPAŚNICZEGO

ARTUR ALBINOWSKI NOWYM DYREKTOREM SPORTOWYM POLSKIEGO ZWIĄZKU ZAPAŚNICZEGO

220
0
PODZIEL SIĘ

Artur Albinowski od kilkudziesięciu lat związany jest z zapasami, najpierw jako zawodnik, a następnie trener LKS „Mazowsze” Teresin. Jego wychowankowie od 2003 roku zdobyli blisko 250 medali rangi Mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym, stylu klasycznym i zapasach kobiet, w tym 60 tytułów Mistrzów Polski. Prowadzone przez niego grupy szkoleniowe wielokrotnie wygrywały w Polsce w rywalizacji sportu dzieci i młodzieży w zapasach w stylu wolnym.

W rankingu Klubowego Mistrza Polski prowadzonego przez Polski Związek Zapaśniczy w zapasach w stylu wolnym, jego klub plasował się w pierwszej trójce od 2014 roku, a w roku 2018 zajął pierwsze miejsce. W 2018 roku wygrał w klasyfikacji drużynowej Indywidualnych Mistrzostw Polski w czterech grupach wiekowych – kadetach, juniorach, młodzieżowcach i seniorach. W roku 2019 zajął miejsca w pierwszej trójce w pięciu grupach wiekowych,  w trzech wygrywając. Dziewięciokrotnie, nieprzerwanie od 2011 do 2019 roku jego podopieczni wygrywali w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Trenowany przez niego zawodnik Kamil Rybicki, brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów z 2014 roku, jest aktualnie na razie jedynym zawodnikiem w Polsce w zapasach w stylu wolnym, który wywalczył awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Czynnie uczestniczy w życiu zapaśniczym województwa mazowieckiego, od 2006 roku koordynuje działania Kadry Wojewódzkiej województwa mazowieckiego w zapasach w stylu wolnym. Jest też przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Zapaśniczego. Należy do Rady Trenerów i Komisji Sportowej Polskiego Związku Zapaśniczego. A od ponad trzech lat pracował w charakterze specjalisty od analizy statystycznej i wideo techniki i taktyki walki. Tworzył również dla Polskiego Związku Zapaśniczego programy komputerowe, między innymi program do obsługi tablicy punktowej na zawodach zapaśniczych. W latach 2004 – 2005 pełnił funkcję trenera Kadry Narodowej Kadetek w zapasach kobiet, jego podopieczne zdobyły pięć medali zawodów rangi Mistrzostw Europy, a wiele z nich udanie kontynuowało kariery sportowe w starszych grupach wiekowych, na czele z Agatą Pietrzyk wicemistrzynią Mistrzostw Świata Seniorek z 2009 roku.

Dotychczasowa praca oraz posiadana pochlebna opinia w środowisku zapaśniczym, została doceniona przez Zarząd PZZ i po wygranym przez niego konkursie na stanowisko Dyrektora Sportowego, został na posiedzeniu Zarządu wybrany nowym Dyrektorem Sportowym Polskiego Związku Zapaśniczego.

Artur Albinowski swój nowy rozdział w działalności sportowej rozpocznie 10 sierpnia 2020 roku, od udziału w zgrupowaniu Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym w ośrodku COS OPO Cetniewo we Władysławowie.

Źródło: Polski Związek Zapaśniczy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolejowy koszmar trwa
Następny artykułSłupki towar deficytowy