Strona główna Brochów Zapraszamy na wiejskie targowisko

Zapraszamy na wiejskie targowisko

270
0
PODZIEL SIĘ

Już od prawie roku działa targowisko wiejskie w Brochowie, będące jednym z wielu elementów wchodzących w skład projektu rewitalizacji.

Wykonane w ramach projektu wiaty, oraz podłoże wyłożone kostką brukową, to przestrzeń, którą mogą wykorzystywać sprzedający na ekspozycje swoich artykułów. Podczas budowy obszaru targowiska nie zapomniano również o elementach proekologicznych i ochronie środowiska naturalnego – zastosowano odnawialne źródła energii, zamieszczając na wiatach panele fotowoltaiczne. Na targowisku znajdują się również toalety, czy stojaki rowerowe.

W każda środę i sobotę mieszkańcy chętnie zaopatrują się w świeże warzywa, owoce, ryby, wędliny a nawet odzież, czy produkty przemysłowe od lokalnych dostawców. Zainteresowani znajdą również sadzonki roślin, oraz wyśmienite pieczywo.

Po roku, od otwarcia, wdrożenie w obszar rozwoju Gminy Brochów elementu targowiska wiejskiego można ocenić bardzo pozytywnie. Cieszy się ono dużym zainteresowaniem a z każdym tygodniem przybywa zarówno wystawców, jak i klientów.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Gminy Brochów!

Gmina   Brochów