Strona główna Kronika kryminalna Tragedia w Dzierzgowie

Tragedia w Dzierzgowie

2030
0
PODZIEL SIĘ

W sobotę 18 lipca o godz. 14 w Dzierzgowie doszło do makabrycznej zbrodni. 16-letnia Karolina Pytt zginęła od ciosów nożem, zadanych jej przez starszego o sześć lat byłego chłopaka. Napastnik zadał jej wiele ciosów nożem, raniąc ją w klatkę piersiową, ręce i brzuch.

W rodzinnej miejscowości nastolatki od kilku dni nie mówi się o niczym innym. Mieszkańcom trudno zrozumieć, jak doszło do tej tragedii.

Wiadomo, że mężczyzna od pewnego czasu nękał swoją byłą sympatię, groził jej, a tydzień przed zbrodnią podrzucił w jej domu siekierę i list z pogróżkami. Niestety Karolina nie chciała, by jej rodzice zawiadomili o tych faktach policję.

Brat zamordowanej Patryk, na swoim profilu w portalu społecznościowym apeluje, by wzięło w nim udział jak najwięcej osób. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się w samo południe 23 lipca  w kościele w pobliskim Bełchowie.

Tymczasem zabójca dziewczyny, Eryk S., po tym, jak sąd podjął w poniedziałek decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu, przebywa już w Zakładzie Karnym przy ulicy Kraszewskiego w Łodzi. Został umieszczony na oddziale szpitalnym, gdzie będzie poddawany obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Po jej zakończeniu biegli zdecydują, czy w chwili popełnienia zbrodni był poczytalny. Za zabójstwo grozi mu dożywocie.

źródło i fot.: lowicz24.eu