Sporo biegania i chaosu

PIŁKA NOŻNA Sobotnie południe. Na boisko boczne przy ulicy Warszawskiej wybiegły jedenastki Orkana i Piasta. Gospodarze od pierwszego gwizdka osiągnęli przewagę, z której niestety nic nie wynikało. Poza tym słabo zagrała obrona, która jak się okazało, mocno zawiniła przy wszystkich golach.

Pierwszego z nich Orkan stracił po strzale z rzutu wolnego Tomasza Oliwy. Mecz się toczył. Zawodnicy sporo biegali, jednak na boisku panował chaos i mało było akcji, w których on nie rządził. Na szczęście sochaczewianie mają Cezarego Czarneckiego. Super strzelec wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Niestety nie zostało ono długo utrzymane, gdyż Radosław Strzelczyk pokonał bramkarza… ale swojego.

Spotkanie się wyrównało, a obydwie drużyny dążyły do poprawy wyniku. Na prowadzenie po raz drugi wyszedł Orkan. Adrian Rzeźniczek zauważył, że bramkarz gości biegnie w jego kierunku i posłał nad nim piłkę, która ugrzęzła w siatce jego bramki. Podopieczni Mariusza Cieślaka nie dali za wygraną. Ruszyli do ataku, a obrona Orkana ponownie się pogubiła.

Mający być jej filarem Łukasz Kobierecki spowodował rzut karny (wśród obserwatorów były różne opinie na temat jego odgwizdania), który na gola zamienił Mateusz Zych. Mecz zakończył się remisem.

Wynik w tym przypadku nie jest najważniejszy. Martwi mnie to, że na tym etapie przygotowań zaledwie kilku piłkarzy Orkana gra (lub się stara grać) na poziomie okręgówki. Pozostali muszą sporo jeszcze popracować przed rozpoczęciem rywalizacji ligowej, żeby już po pierwszych meczach nie było bolesnego rozczarowania. Jest jeszcze sporo czasu do pierwszego meczu z Unią Iłów (15/16 sierpnia).

Swój test mecz rozegrali młodzicy Orkana (rocznik 2008). W wyjazdowym spotkaniu bez problemów pokonali Lwówiankę Lwówek 14:2.

Seniorzy

Orkan Sochaczew – Piast Feliksów   3:3 (1:1)

0:1 Tomasz Oliwa (z rzutu wolnego)

1:1 Cezary Czarnecki

2:1 Cezary Czarnecki

2:2 gol samobójczy (Radosław Strzelczyk)

3:2 Adrian Rzeźniczek

3:3 Mateusz Zych (z rzutu karnego)

skład Orkana: Antoni Gomza (Konrad Kowalski) – Robert Kołodziejczak, Piotr Tomaszewski, Łukasz Kobierecki, Adrian Rzeźniczek, Kamil Śmigiel, Konrad Rogowski, Radosław Strzelczyk, Sebastian Wójcik, Cezary Czarnecki, Kacper Jasiński oraz Patryk Rygacki, Kamil Jeznach, Mateusz Kaczorowski, Piotr Orliński, Grzegorz Affek, Michał Foks

skład Piasta: Florczak – Sobczyk, Zych, Walczak, Boczkowski, Rembiejewski, Różycki, Krawczak, Łukawski, Oliwa, Woźnica oraz Cieślak, Żakowski, Góralczyk

Młodzicy

Lwówianka Lwówek – Orkan Sochaczew 2:14 (0:3, 1:3, 0:4, 1:4)

gole: Oliwier Sabalski (6), Stanisław Leszczyński (4), Franciszek Stawicki (2), Oliwier Mroczek, Wiktor Stolarski

skład: Antoni Ilczuk, Jedrzej Kuśmierczyk, Franciszek Stawicki, Marcel Feliga, Przemysław Piaskowski, Oliwier Mroczek, Dominik Gasiński, Stanisław Leszczyński, Adam Wosiński, Oliwier Sabalski, Wiktor Stolarski, Daniel Piętak, Krystian Panek, Jakub Józwik, Hubert Duplicki.

Tomasz Ertman

Fot. Tomasz Ertman

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz