Strona główna Powiat Sochaczewskie obchody Święta Policji

Sochaczewskie obchody Święta Policji

113
0
PODZIEL SIĘ

W piątek w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. W tym roku, awans na wyższy stopień służbowy otrzymało 57 funkcjonariuszy.

W piątek, punktualnie o 13.00 w sali konferencyjnej, dowódca uroczystości złożył Komendantowi Powiatowemu Policji w Sochaczewie insp. Michałowi Safjańskiemu meldunek o rozpoczęciu uroczystej zbiórki z okazji Święta Policji.

– Obchodzimy 101. rocznicę powołania Policji Państwowej, ale też 95. rocznicę obecności kobiet w naszej formacji. W 1925 roku zdecydowano się przyjąć pierwsze funkcjonariuszki do Policji Państwowej. Do służby wstąpiło wtedy 30 kobiet. Kandydatka musiała być panną lub bezdzietną wdową w wieku od 25 do 45 lat. Powinna mieć minimum 164 cm wzrostu, krótkie włosy i charakteryzować się dobrym zdrowiem. Kobiety musiały posiadać świadectwo moralności oraz złożyć deklarację, że przez 10 lat od przyjęcia do służby nie wyjdą za mąż. W naszej jednostce aktualnie pełni służbę więcej kobiet, nie w tamtym czasie w całej Policji Państwowej. Szanowne Panie, życzę abyście dalej zmieniały tą formację i pokonywały kolejne szczeble kariery. Dziękuję również policjantom i pracownikom Policji za cały rok ciężkiej służby i pracy – powiedział do zebranych Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański.

Po przemówieniu, Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie wraz z I Zastępcą KPP w Sochaczewie podinsp. Markiem Jabłońskim wręczyli policjantom akty mianowania na wyższy stopień służbowy. W tym roku awansowało 57 funkcjonariuszy z sochaczewskiej komendy i podległych posterunków. Wśród nich było 16 policjantek.

Podczas uroczystości poinformowano również, że Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 13 lipca 2020 roku o nadaniu odznaczeń, medalem srebrnym za długoletnią służbę odznaczono Kierownika Posterunku Policji w Młodzieszynie asp. szt. Marcina Kiełbasińskiego.

Drugim docenionym i wyróżnionym policjantem jest asp. szt. Krzysztof Wojtczuk z Wydziału Kryminalnego, któremu decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 czerwca 2020 roku o nadaniu odznaczeń, nadano brązową odznakę „Zasłużony Policjant”.

Po wręczeniu aktów mianowania, dowódca uroczystości złożył Komendantowi Powiatowemu Policji w Sochaczewie meldunek o zakończeniu uroczystej zbiórki.

mł. asp. A. Dzik

KPP Sochaczew