Strona główna Nowa Sucha Seniorzy znów są razem

Seniorzy znów są razem

212
0
PODZIEL SIĘ
sdr

NOWA SUCHA Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemia koronawirusa Klub Seniora wznowił swoją działalność. W związku z tym 30 czerwca na terenie gminy Nowa Sucha odbył się wieczorek muzyczno – taneczny. W następnym tygodniu seniorzy uczestniczyli w quescie kajakowym. Wydarzenia te realizowane były w ramach projektu „Stworzenie miejsca spotkań i świadczeń opiekuńczych w postaci Klubu Seniora dla osób starszych z Gminy Nowa Sucha”. To projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 z zakresu usług społecznych i opieki zdrowotnej.

Spotkania te były wyjątkowe dla seniorów, gdyż mocno już niektórym doskwierał brak wzajemnych, bezpośrednich kontaktów. Po dłuższej nieobecności mogli się spotkać, porozmawiać, wymienić opinie. Była to też doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na zaangażowanie seniorów w budowaniu dobrych relacji i tworzenia przyjaznych środowisk. Na gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Były konkursy i quizy z nagrodami. Uczestnicy mieli okazję do sprawdzenia spostrzegawczości, pamięci, wiedzy i sprawności fizycznej. Uczestnikom zagwarantowano też poczęstunek poczęstunek.

Nad sprawnym przebiegiem wydarzeń czuwała Jolanta Kalińska, kierownik GOPS, Iwona Pająk, opiekun Klubu Seniora oraz pracownice GOPS w Nowej Suchej.

W Klubie Seniora obecnie, zgodnie z przyjętym na początku roku harmonogramem, odbywają się zajęcia i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Dotychczas największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia ogólnosprawnościowe, relaksacyjno – gimnastyczne oraz spotkania z dietetykiem.

 Oprac. BN

Fot. GOPS Nowa Sucha