Strona główna Wyszogród Poprawione z frontu

Poprawione z frontu

260
0
PODZIEL SIĘ

WYSZOGRÓD Zakończył się kilka dni temu remont elewacji budynków komunalnych przy ul. Rębowskiej 38 i 28 w Wyszogrodzie. Prace te w znaczący sposób poprawiły estetykę i funkcjonalność budynków.

Jednak to tylko zewnętrzna powłoka domów. Zdaniem części mieszkańców nie załatwi to do końca potrzeb remontowych. Wiele obiektów przy ul. Rębowskiej jest w opłakanym stanie. Przykładem tego jest, stojąca od co najmniej 10 lat, rudera przy Rębowskiej 20. Nie ma na nią pomysłu, gdyż wcześniejsze przymiarki stworzenia tam centrum konferencyjnego okazały się zbyt kosztowne. W efekcie zabity dechami budynek stoi w centrum miasta i szpeci okolicę. Urzędnicy pytani, co dalej z tym obiektem, nie udzielają odpowiedzi.

Zdaniem mieszkańców remonty elewacji starych budynków są dobre, gdyż poprawiają wygląd miejskich ulic. Jednak przydałyby się też remonty wewnątrz ich, jak choćby wymiana instalacji w najstarszych domach. Nie wszystkie też mają sprawne kanalizacje.

Same elewacje to zbyt mało. Może warto kompleksowo i w całości remontować dom po domu z wymianą mediów oraz klatek – stwierdza Anna, jedna z mieszkanek Wyszogrodu.

BN

Fot. UMiG Wyszogród

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLato w bibliotece
Następny artykułEtapowanie studium