Strona główna Młodzieszyn Paczki żywnościowe wydane

Paczki żywnościowe wydane

187
0
PODZIEL SIĘ
fot. archiwum Expressu Sochaczewskiego

29 czerwca, w budynku OSP Budy Stare po raz kolejny odbyło się wydawanie paczek żywnościowych dla mieszkańców gminy Młodzieszyn. Żołnierze Wojska Obrony Terytorialnej z Płocka po raz drugi dostarczyli i pomogli pracownikom GOPS w Młodzieszynie w rozładunku 4 ton żywności otrzymanej  z Banku Żywności w Regułach.

Pomoc otrzymano w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (POPŻ) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Podprogram 2019. Żywność została wydana przez pracowników GOPS przy  pomocy druhen z OSP Budy Stare.

Paczki żywnościowe wydano 86 osobom z 28 rodzin, które  spełniły kryteria i uzyskały skierowania do otrzymania pomocy.

W czasie epidemii COVID-19 paczki żywnościowe zostały wydane po raz trzeci. Od marca do czerwca 2020 r. GOPS w Młodzieszynie jako Organizacja Partnerska o zasięgu lokalnym rozdysponowała 16,5 tony żywności dla 368 osób z 146 rodzin. Paczka z produktami żywnościowymi zawierała zestaw obejmujący artykuły spożywcze w łącznej ilości około 45 kg.

Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali swoją pomoc, w szczególności Strażakom z OSP Budy Stare za pomoc w rozładunku i wydawaniu żywności oraz bezpłatne użyczenie sali oraz Wojskom Obrony Terytorialnej w Płocku za przywiezienie i pomoc z w rozładunku żywności oraz Dzielnicowemu Gminy Młodzieszyn za udzielone wsparcie.

UG Młodzieszyn