Strona główna Kultura Lato w Łoskocie

Lato w Łoskocie

188
0
PODZIEL SIĘ

W Cafe Łoskot szykuje się cały cykl wakacyjnych imprez dla fanów muzyki, kina oraz innych rozrywek klubowych. Dla każdego jest zaplanowane coś ciekawego. Pierwszy koncert po długiej przerwie koronawirusowej odbył się w piątek, 26 czerwca. Kolejne imprezy już na początku lipca.

Piątkowy koncert był spotkaniem z Bartoszem Madejem, gitarzystą, wokalistą oraz artystą teatralnym. Zainteresowanie było spore, gdyż impreza ciekawa i niebiletowana. To kameralne w założeniu spotkanie otworzyło cykl „Mała Scena w Łoskocie”, który jest wiosenno-letnim projektem. Koncerty odbywają się przy kawiarnianym ogródku. Bartosz Madej przedstawił swój dość obszerny repertuar możliwości – od funkowych, skocznych utworów do poezji śpiewanej.

Kolejne spotkanie w Cafe Łoskot to Klub Koneserów Kina „Między Słowami” w środę, 1 lipca o godzinie 19.00. Uczestnicy mogą liczyć na rabat na kawę w łoskocie i zniżkę na bilet w kinie Odeon. Wybrany film zostanie podany już niebawem przez organizatora. Po seansie przewidziana dyskusja.

Kolejne spotkanie na pewno przyciągnie wielu pasjonatów internetu. Będą to warsztaty z radzeniem sobie z mową nienawiści pod hasłem „Hejt? To nie przejdzie!” w czwartek, 2 lipca od godziny 18.00 do 19.30. Poprowadzi je Agnieszka Ryczkowska–Przywoźny.

„Zasób słów, którym umiemy człowieka zwymyślać, często bywa rozleglejszy niż słownictwo, za pomocą którego możemy precyzyjnie opisać własne stany emocjonalne” to zdanie Marshalla Rosenberga ma być myślą przewodnią spotkania.

­– Nie będziemy formułować żadnych gotowych rozwiązań na hejtowanie, ale chcielibyśmy zaprosić uczestników do spojrzenia na hejt w duchu porozumienia bez przemocy, to jest poprzez cztery kroki: oddzielenie ocen od obserwacji, dotarcie do swoich uczuć, odkrycie potrzeb oraz sformułowanie prośby do siebie lub innych – mówi prowadząca warsztaty.

Tydzień zakończy cupping z Łukaszem Gralakiem, coffee roasterem z Praskiej Palarnii Kawy. Przeprowadzony zostanie zatem test kaw, już drugi w Cafe Łoskot dla pasjonatów różnych doznań kawowych. Łukasz Gralak opowie o palarni, w której pracuje, ale przede wszystkim o kawie, którą sam przygotowuje. Na miejscu będziecie mogli sprawdzić cztery kawy: Ethiopia Yirgacheffe, Rwanda Nyamagabe, Kostaryka Tarrazu i Kolumbia Medelin. Spotkanie 4 lipca o godzinie 15.00. Warto spróbować nowych, naturalnych kaw.

BN

Fot. Cafe Łoskot