Strona główna Edukacja Komputery dla szkół

Komputery dla szkół

246
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW Dzięki umowie jaką podpisali Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa oraz Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego do szkoły podstawowe nr 3 i 4 w Sochaczewie trafi sprzęt komputerowy.

Będą to stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do internetu.

Dodajmy, ze podobne wyposażenie trafi także m.in. do podstawówek w Kozłowie Biskupim, Młodzieszynie, Feliksowie, Brochowie.

Mamy sygnały ze szkół i samorządów, że to bardzo potrzebny projekt. Przyda się każdy komputer, laptop czy tablet, który może pomóc młodym ludziom w nauce. Wartość projektu jest imponująca, bo to aż 35 mln zł, ale też skala całego przedsięwzięcia robi wrażenie. Wsparcie trafi do aż 236 szkół z całego Mazowsza – podkreśla Adam Orliński, radny województwa mazowieckiego.

opr. atu

Fot.: mazovia.pl