Strona główna Mazowsze Flirt na linii do Warszawy

Flirt na linii do Warszawy

247
0
PODZIEL SIĘ

MAZOWSZE Koleje Mazowieckie odebrały pierwsze pojazdy Flirt wyprodukowane dla przewoźnika przez firmę Stadler Polska. Tym samym rozpoczął się końcowy etap realizacji pierwszej umowy na zakup 6 pojazdów do obsługi trasy Warszawa – Działdowo. W sumie KM zamówiło 71 sztuk tego typu pociągów, w tym 61 pięcioczłonowych oraz 10 dwuczłonowych pojazdów, za które zapłaci ponad 2,2 mld zł.

Cześć zakupionych pojazdów, a dokładnie 12 będzie obsługiwało linię Sochaczew – Warszawa – Celestynów. Mają być one zakupione po dostarczeniu pojazdów do obsługi trasy Warszawa – Działdowo.

Przypomnijmy, że nowe pociągi to jednoprzestrzenne, klimatyzowane pojazdy wyposażone w urządzenia informacji wizualno-dźwiękowej i bezprzewodowy dostęp do internetu. Flirty Pociągi mogą osiągać prędkość 160 km/h. Są również wyposażone w wewnętrzny i zewnętrzny monitoring, platformę dla osób z niepełnosprawnościami, miejsce dla wózków inwalidzkich, dziecięcych i rowerów, nowoczesne toalety oraz interkom umożliwiający kontakt pasażera z maszynistą w sytuacji awaryjnej, a także defibrylatory AED.

dot

fot. km