Dwa turnieje w Borzęcinie

PIŁKA NOŻNA Aktywnie rozpoczęte zostały piłkarskie wakacje w podwarszawskim Borzęcinie. Odbyły się w nim turnieje piłkarskie, w których startowały także nasze powiatowe drużyny.

Z bardzo dobrej strony w zawodach dla rocznika 2010 spisała się boryszewska Unia. Drugie miejsce w turnieju to spore osiągnięcie adeptów futbolu z Sochaczewa. W pierwszym spotkaniu boryszewiacy wysoko ograli Promyka Nowa Sucha (6:1), gole: Jan Paciorkowski – 3, Wiktor Jóźwiak – 2, Kuba Bajnerman. Niestety w drugim meczu stracili punkty po bezbramkowym remisie z Naprzodem Satre Babice. Trzeci mecz to zwycięstwo 2:0 (gole: Jan Paciorkowski, Kuba Bajnemran) z UKS Borzęcin.

Runda rewanżowa rozpoczęła się od 4:0 z Promykiem Nowa Sucha (gole: Dawid Paduch, Jan Paciorkowski, Tomasz Czemerajda, Kuba Chrost). Piąty mecz turnieju miał kolosalny wpływ na jego ostateczną klasyfikację. Niestety boryszewiacy musieli uznać w nim wyższość Naprzodu Stare Babice. Przegrali 0:2 i o wygraniu zawodów musieli zapomnieć. Pewną pociechą było 5:0 (gole: Kuba Bajnerman – 2, Jan Paciorkowski, Dawid Paduch, Wiktor Jóźwiak) w ostatnim meczu z UKS Borzęcin.

W turnieju rocznika 2011 zagrał Tajfun Brochów. Nasza ekipa zajęła czwarte miejsce. Z pewnością sporo radości sprawił fakt, że wie nagrody indywidualne zgarnął Kacper Hetmanowski. Został on najlepszym piłkarzem turnieju oraz jego królem strzelców. Tajfun w Borzęcinie zaprezentował się w składzie: Halek, Hetmanowski, Rogala, Janicki, Kamiński, Serwiński, Szymański, Nowicki, Kaźmierski oraz Peca.

Nasi piłkarze słabo rozpoczęli zawody. Najpierw przegrali 1:2 (gol: Hetmanowski) z UKS Błyskawica, a następnie 2:3 (gole: Hetmanowski, Janicki) z BUKS Pruszków. Na szczęście trzy kolejne spotkania zostały wygrane. Kolejno pokonane zostały Stegny Wyszogród 1:0 (gol: Hetmanowski), UKS Borzęcin 3:1 (gole: Rogala, Szymański, Hetmanowski) oraz Partyzant Leszno 4:0 (gole: Janicki – 2, Hetmanowski, Szymański).

Niestety każda passa kiedyś się kończy. W szóstym meczu Tajfun przegrywa 1:3 (gol: Hetmanowski) z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Ostatni mecz naszej drużyny to emocjonująca rywalizacja z Naprzodem Stare Babice. Zakończyła się ona remisem 2:2 (gole: Janicki, Hetmanowski).

Czwarte miejsce z pewnością ujmy nie przynosi chociaż przy troszkę większej dawce szczęścia można było wskoczyć na podium i to wcale nie na najniższy jego stopień.

Tomasz Ertman

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz