Strona główna Wyszogród Drogi jak nowe

Drogi jak nowe

256
0
PODZIEL SIĘ

WYSZOGRÓD Na terenie gminy Wyszogród zakończono trzy duże inwestycje drogowe. Zmodernizowana i przebudowana została droga gminna na odcinku od Bolina do Pozarzyna. Wykonawcą robót była firma ze Stanowa. Całkowity koszt realizacji tego zadania wyniósł 52 tys. złotych.

Z kolei droga gminna w Wilczkowie kosztowała w sumie 150 tys. złotych. Pod koniec czerwca też zakończyła się modernizacja ulicy Wiślanej w Wyszogrodzie. Wykonawcą robót była firma DrogBet z Sochaczewa, która również robiła drogę w Wilczkowie. Ponadto wykonano mniejsze prace remontowe i wzmacniające destruktem na pozostałych drogach gminnych m.in. w sołectwach: Kobylniki, Drwały, Rostkowice, Pozarzyn, Słomin, Wiązówka, Wilczkowo, Rębowo, Grodkówko, Marcjanka. Natomiast w Bolinie oraz Rakowie zrealizowano prace polegające na żwirowaniu dróg.

Realizacja wielu prac na drogach gminnych jest możliwa dzięki udziałowi funduszu sołeckiego. W tej edycji funduszu roboty drogowe polegały głównie na dostawie destruktu asfaltowego wraz z wbudowaniem i zagęszczeniem dróg – poinformowała mieszkańców Iwona Gortat, burmistrz Wyszogrodu.

Jednak nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni z efektów prac remontowych na drogach. Jeden z mieszkańców Rębowa ma pretensje, że wyremontowany odcinek drogi kończy się 20 metrów od jego posesji. Zastanawia się, kto zdecydował, że akurat tam i w tym miejscu zakończono prace.

– Od 15 lat nie mogę się doprosić choćby wywrotki żwiru, by wzmocnić tę drogę, której stan jest fatalny – zaznacza mieszkaniec gminy. Nadal ma nadzieję, że doczeka tego, aby suchą nogą przejść od domu do gminnej drogi.

BN

Fot. UGiM Wyszogród