Strona główna Mazowsze
158
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

REGION Po raz pierwszy w historii swojej działalności Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła 7 lipca szkolenia online dla rolników. Pierwsze zajęcia dotyczyły dotacji i szczegółów programów pomocowych oferowanych przez Agencję. Kolejne szkolenia odbyły 8-10 lipca. Przez 4 dni eksperci doradzali zainteresowanym rolnikom z całej Polski.

Rolnicy, którzy ubiegają się o wsparcie, mają zwykle kłopot z wypełnieniem dokumentów. Stąd też w ARiMR zdecydowano się pomóc rolnikom w tym zakresie. Krajowy webinar na temat dotacji jest wspólną inicjatywą Agencji oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw. Wśród tematów omawianych podczas szkolenia, znalazły się programy, które cieszą się największym zainteresowaniem, m.in. modernizacja gospodarstw rolnych w obszarze nawadniania, restrukturyzacja małych gospodarstw, premie dla młodych rolników czy dofinansowanie startu działalności pozarolniczej. Szkolenia te mają być kontynuowane.

Tymczasem trwa zbieranie wniosków w oddziałach regionalnych Agencji na dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstw, kończy się 20 lipca.

oprac. BN

fot.pixabay