Zatrzymania za stosowanie przemocy domowej

Obok krzywdy ludzkiej nie można przechodzić obojętnie. Będąc mimowolnym świadkiem dramatów rozgrywających się za ścianą, nie można szukać usprawiedliwienia, że to są sprawy rodzinne i nie należy się wtrącać.

Czasami jeden telefon do Policji może przerwać tragedię ofiar przemocy, która bardzo często trwa latami. Nie ma przyzwolenia dla bicia, wyzwisk i innych form przemocy.

Przemoc domowa czasami trwa latami, zanim ofiara doprowadzona na skraj wyczerpania psychicznego, złoży zawiadomienie o znęcaniu. Temat przemocy jest bardzo trudny, zwłaszcza dla osób, których bezpośrednio dotyka. Wstydzą się rozmawiać o tym i niejednokrotnie bardzo długo ukrywają, że w ich domu, który miał być w założeniu azylem, dzieje się bardzo źle.

Przemoc domowa może przybierać różne formy, ale każde celowe działanie ukierunkowane na wyrządzenie krzywdy domowników i naruszanie ich podstawowych praw, musi być ścigane. Chęć zmiany trudnej sytuacji często niestety przegrywa ze wstydem. Nie można chronić przestępcy, dlatego policjanci podejmują zdecydowane działania, by chronić ofiary, wśród których często są dzieci. Musimy chronić przede wszystkim ofiarę i przywrócić jej poczucie bezpieczeństwa. Każda osoba będąca świadkiem dramatów rozgrywanych za ścianą może interweniować, powiadomić Policję i pomóc sąsiadce lub sąsiadowi, których przemoc dotknęła.

W ostatnim czasie do aresztów trafiło dwóch oskarżonych o stosowanie przemocy, którzy nie stosowali się do środków zapobiegawczych nałożonych przez sąd.

Podjęte przez sochaczewskich policjantów i prokuratorów działania, przyczyniły się do tymczasowego aresztowania dwóch mężczyzn oskarżonych o stosowanie przemocy domowej. Zastosowane przez sąd środki zapobiegawcze, m.in. zakaz zbliżania się na określoną odległość do pokrzywdzonych i zakaz kontaktowania się z nimi, zostały zlekceważone.

Aby zapewnić bezpieczeństwo osobom dotkniętym przemocą i zabezpieczyć prawidłowy tok prowadzonych postępowań, każdy z nich został tymczasowo aresztowany przez sąd.

mł. asp. A. Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz