ZA WYSOKIE PROGI

PIŁKA NOŻNA Dobra atmosfera w drużynie, stabilny skład oraz wysoko wygrany sparing dawał podstawy ku temu, że Bzura w „czwórmeczu” barażowym wywalczy awans do IV Ligi Mazowieckiej. Niestety boiskowe realia brutalnie zweryfikowały marzenia biało-zielonych.

W pierwszym meczu nasi piłkarze posiadali optyczną przewagę, z czego nic nie wynikało. Kasztelan po zdobyciu pierwszego gola zamurował własną bramkę, której często broniło aż dziewięciu piłkarzy. Taktyka okazała się skuteczna. Gospodarze wygrali.

W Drobinie sytuacja niemal się powtórzyła. Bzura okazje stwarzała, ale to gospodarze gole strzelali. Niestety porażka ta przekreśliła ostatecznie szansę chodakowian na awans. Jak się okazało, wystarczyło, żeby Bzura ten mecz wygrała, a dzisiaj już przygotowywałaby się do rywalizacji na czwartoligowych boiskach. Trzeci mecz chodakowianie wygrali walkowerem z Orłem Goleszyn, który zupełnie odpuścił sprawę awansu. Przypomnę, że piłkarze tego klubu zakończyli pierwszą rundę jako liderzy płockiej okręgówki.

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Awansu w tym sezonie nie ma i już. Może to i lepiej. Przede wszystkim grając w tym sezonie w czwartej lidze, ponieść trzeba będzie bardzo duże koszty, związane z organizacją meczów oraz wyjazdami (do rozegrania będą aż 42 mecze). Do tego dochodzi znaczne wydłużenie ławki. Żeby rozegrać ponad czterdzieści meczów w sezonie, potrzebnych jest co najmniej trzydziestu w miarę wyrównanych piłkarzy. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że w nadchodzącym sezonie łatwiej będzie do czwartej ligi awansować, niż się w niej utrzymać. No i ostatnia sprawa. W nadchodzącym sezonie kibice w naszym mieście będą świadkami dwóch meczów derbowych pomiędzy Bzurą Chodaków i Orkanem Sochaczew.

Kasztelan Sierpc – Bzura Chodaków 2:1 (2:0)

gol: Adam Zając

skład: Marcin Chmielak – Jakub Kowalski, Filip Jeznach, Adam Zając, Michał „Starszy” Kowalski, Maciej Brdeja, Hubert Krasoń, Kamil Kacprzak (Mateusz Struzik), Adam Żółtowski (Dawid Stypuła), Kamil Wojciechowski (Mateusz Tymorek), Michał Struzik (Michał II Kowalski)

Skra Drobin – Bzura Chodaków 4:2 (3:1)

gole: Mateusz Struzik, Kamil Kacprzak (z rzutu karnego)

skład: Marcin Chmielak – Michał „Starszy” Kowalski, (Wiktor Michurski), Filip Jeznach, Adam Zając, Jakub Kowalski, Dawid Stypuła (Kamil Wojciechowski), Maciej Brdeja (Tomczyk), Mateusz Tymorek (Adam Żółtowski), Hubert Krasoń (Kamil Kacprzak), Michał Struzik, Mateusz Struzik

Bzura Chodaków – Orzeł Goleszyn 3:0 v.o.

Wyniki barażowego czteromeczu:

I termin – 10.06

Kasztelan – Bzura 2:1

Orzeł – Skra 1:2

II termin – 13.06

Skra – Bzura 4:2

Kasztelan – Orzeł 3:0

III termin – 17.06

Bzura – Orzeł 3:0 v.o.

Kasztelan – Skra 3:2

Tabela

1.Kasztelan Sierpc 37 61-18

2.Skra Drobin 30 51-42

3.Orzeł Goleszyn 29 35-27

4.Bzura Chodaków 26 32-24

Poza Kasztelanem Sierpc i Skrą Drobin, do grona czwartoligowców w „pandemicznym” sezonie awansowały: KS CK Troszyn i Mławianka Mława (grupa Ostrołęka), Zamłynie Radom i Mazowsze Grójec (grupa Radom), Tygrys Huta Mińska i Hutnik Huta Czechy (grupa Siedlce) oraz Escola Varsovia Warszawa, AP Marki, Okęcie Warszawa i Sparta Jazgarzew (dwie grupy Warszawa).

Tomasz Ertman

Fot FB Bzura Chodaków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz