Z Włocławka wróciły z rekordami

LEKKOATLETYKA To był doskonały start zawodniczek UKS Filipides Teresin. Z zawodów we Włocławku wróciły z rekordem Polski i rekordem życiowym.

Mamy to! W cudownych nastrojach wracamy z Włocławka. Choć pogoda tego dnia nie rozpieszczała, świetne wyniki wykręcili zawodnicy UKS Filipides Teresin. Wisienką na torcie był bieg Elizy Galińskiej, która wynikiem po korekcie 6:24.82, ustanowiła nowy rekord Polski U16 na 2000 metrów – mówi rozradowany trener Andrzej Andryszczyk i dodaje: – Składam w tym miejscu podziękowania rodzicom Elizki, działaczom sportowym, zawodnikom i sympatykom za tworzenie atmosfery w klubie oraz samej autorce tego niecodziennego wydarzenia.

Okazuje się, iż „kocioł czarownic” nie był taki straszny, co w swoim pierwszym starcie w tym roku, ale też w pierwszym starcie z zawodniczkami z najwyższej półki, udowodniła też Lena Suchowolak. Reprezentantka UKS Filipides Teresin ustanowiła nowy rekord życiowy na 600 metrów. Wynikiem 1:33.73, Lenka otworzyła nie tylko krajowe tabele U16, ale w chwili obecnej będzie też najszybszą młodziczką na świecie! Zawody rozegrano w ubiegłą sobotę, 20 czerwca.

Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz