Z kamerą wśród rugbistów

RUGBY Sochaczewscy rugbiści rozpoczęli treningi. Jak na razie muszą oni zachowywać „dystans społeczny”. Co jest chyba nieporozumieniem w przypadku sportu tak kontaktowego, jakim jest rugby.

Tak więc nasi Wojownicy trenują. Został ich trud zauważony przez twórców programu „Zakochaj się w Polsce”. Jest to program edukacyjno-podróżniczy, którego zadaniem jest zapoznanie widzów z ciekawymi miejscami w Polsce. Opowiedzenie o ich historii i teraźniejszości. Pokazanie miejsc wartych obejrzenia i zapromowanie danego miasta i regionu.

Twórca cyklu Tomasz Bednarek w swojej dotychczasowej podróży odwiedził między innymi: Lwówek Śląski, Szklarską Porębę, Gorzów Wielkopolski, Leszno, Katowice, Mikołajki, Suwałki, Płock, Kutno, Sierpc, Sieradz, Elbląg, Szczecinek i wiele innych (w sumie zostało już zrealizowanych ponad 150 odcinków).

Ekipa TVP1 odwiedziła w Sochaczewie Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Żelazową Wolę oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej. Ostatnim elementem w tej układance był trening rugby. Tomasz Bednarek wcielił się w zawodnika RC Orkan. Czy ta rola jemu odpowiadała? Być może odpowiedzi na to pytanie udzieli w czasie zrealizowanego już odcinka.

Wracając jednak do naszych rugbistów. Treningi ich stają się powoli coraz bardziej kontaktowe, gdyż czas powoli goni. Ekstraliga ma się rozpocząć już pierwszego sierpnia. Ostatnią informacją z obozu RCO jest fakt rezygnacji z funkcji prezesa Mieczysława Głuchowskiego.

Tomasz Ertman

Fot. RC Orkan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz