92
0

PIŁKA NOŻNA Boryszewska Unia już od wielu lat jest klubem, który najlepiej w naszym mieście szkoli młodzież. Co najmniej kilkunastu (jak na warunki sochaczewskie) zrobiło kariery, grając w młodzieżowych reprezentacjach Polski oraz klubach Ekstraklasy (m.in. Kamil Bartosiewicz).

Kolejnymi Unitami, którzy w świat odchodzą, są Oskar Stencel (rocznik 2005, trener Michał Orliński) oraz Kuba Stankiewicz (rocznik 2006, trener Roman Janiszek). Pierwszy z nich trafi do Widzewa Łódź, a drugi do łódzkiego SMS. Redakcja sportowa Expressu Sochaczewskiego zaczęła już trzymać kciuki za rozwój sportowej kariery młodych sochaczewskich piłkarzy.

Ich koledzy, którzy zostali w gronie biało-niebieskich, szlifują swoją formę na treningach oraz podczas meczów kontrolnych. Rocznik 2007 zagrał z o rok starszymi „Promienistymi” z Nowej Suchej. Pierwszą tercję wygrali Unici 1:0. W drugiej do głosu doszli gospodarze, którzy strzelili dwa gole, nie tracąc ani jednego. W trzeciej tercji na boisku dominował już Promyk. Piłkarze tej drużyny przewyższali Unitów przede wszystkim pod względem fizycznym. Ostatecznie Promyk Nowa Sucha (rocznik 2006) wygrał z Unia Boryszew (rocznik 2007) 9:2 (0:1, 2:0, 7:1). Gole dla Unii Boryszew strzelili: Michał Stankiewicz oraz Filip Jesiołowski.

Na boisku pojawili się również piłkarze z rocznika 2005. Unia Boryszew wygrała z Deltą Słupno 11:2, a golami podzielili się: Eryk Tyl (4), Adam Tomczak (2), Jakub Gawron, Mateusz Odolczyk, Piotr Surmański, Mateusz Wosiński oraz Ksawery Pętlak.