Strona główna Sport UDANY CZAS SPARINGÓW PROMYKA

UDANY CZAS SPARINGÓW PROMYKA

143
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

PIŁKA NOŻNA Sport powoli zostaje odmrożony i coraz głośniej mówi się i pisze o zbliżających się rozgrywkach ligowych. Do ich startu pozostało już nie tak dużo czasu. Rywalizacja na niższych szczeblach rozpoczyna się już w pierwszy weekend sierpnia (1/2 sierpnia).

Do tego czasu nasze ekipy muszą sklepać składy oraz przygotować drużyny tak, żeby nie wstydzić się ich wyników oraz miejsca w tabeli. Wiadomą rzeczą jest też to, że wyniki test-meczów nie są najważniejsze, ale sporo mówią o dyspozycji drużyny w danym momencie przygotowań.

Kapitalną formę strzelecką prezentuje Promyk Nowa Sucha. Drużyna ta trzeci mecz pod rząd wygrywa „dwucyfrówką” Tym razem 12:4 został pokonany Sokół Budki Piaseckie. Gole dla Promienistych zdobyli: Rafał Dalke (4), Marcin Jaworski (3), Damian Chełmiński, Hubert Kowalski, Kamil Kościug, Jakub Nowakowski oraz Aleksander Psiuk.

Wnioski z nieudanego sezonu wyciągnięto w Iłowie (gdyby nie zawirowania ze względu na koronawirusa Unia spadłaby do A-klasy). Jak dotychczas drużyna została wzmocniona dwoma zawodnikami z okręgu łódzkiego. Pierwszy z nich to mający już 31 lat Marcin Karasiński. To przede wszystkim futsalowiec mający w swoich osiągnięciach tytuły mistrza i wicemistrza Polski oraz dwukrotnie zdobyty Puchar Polski. Piłkarz ten grał również w kadrze Polski U-21. W poprzednim sezonie był zawodnikiem grającej w łódzkiej Klasie A Bzurze Ozorków (zajęła siódme miejsce w rozgrywkach).

Drugim wzmocnieniem ma być Arkadiusz Błaszczyk (24 lata). W poprzednim sezonie reprezentował on barwy LKS Rosanów (dziewiąte miejsce w łódzkiej okręgówce). Jednak tak naprawdę piłkarz ten swoje największe sukcesy odnosi w plażowej piłce nożnej. Na piachu zdobył on mistrzostwo oraz Superpuchar Polski (z drużyną Grembach Łódź). Grał też w reprezentacji Polski U-21 w beach soccerze. Czy ci utytułowani piłkarze poprowadzą swoich kolegów z Unii do zwycięstw? Czas pokaże. Na razie Unici rozegrali dwa mecze kontrolne. W pierwszym wysoko ograli Olimpię Chąśno, a w drugim rywalizowali z KS Teresin (wynik tego meczu podamy w następnym numerze naszego tygodnika).

Olimpia Chąśno – Unia Iłów   1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

gole: Damian Wojciechowski (2), Mariusz Kunikowski, piłkarz testowany

skład: Duda – K. Wojciechowski, Ł. Świątek, K. Świątek, piłkarz testowany, Kunikowski, Trafalski, D. Wojciechowski, Błaszczyk, Grzywacz, Karasiński oraz Rząp, Strycharski, Szczepanik, Józwik, Kwiatkowski, Felczak

Skoro już przy Teresinie jesteśmy. Pierwsza drużyna przegrała 1:2 wyjazdowy mecz z Żyrardowianką Żyrardów. „Rezerwy” dwukrotnie przegrały 3:4 z Guzovią Guzów oraz 5:3 pokonały Tajfuna Brochów.

Z naszych ekip jeszcze nie zagrał tylko Piast Feliksów, ale prawdopodobnie już niebawem i piłkarze tego klubu wybiegną na murawę.

Tomasz Ertman

fot.pixabay