Skra z Pucharem Piastów

Trzy drużyny z centralnej Polski, które nie wzięły udziału w rozgrywkach Pucharu Ekstraligi, zagrały w towarzyskim Turnieju o Puchar Piastów. Zawody odbyły się w sobotę 27 czerwca na stadionie w Chodakowie.

W turnieju wystąpiły drużyny: Skra Warszawa, MasterPharm Rugby Łódź i gospodarze imprezy RC Orkan Sochaczew. Rozegrano trzy spotkania (2×20 minut). Ze względu na obostrzenia sanitarne zawody odbyły się bez udziału publiczności. Ich transmisje można było natomiast śledzić w transmisji na żywo na kanale „Ekstraliga Rugby” w portalu YouTube.

Sochaczewska drużyna wystąpiła w mocno osłabionym składzie; bez zagranicznych zawodników, bez wzmocnień z drużyny juniorów, która następnego dnia będzie walczyć w finałowym turnieju mistrzostw Polski w „siódemkach”, bez podstawowego zawodnika grającego z pozycji łącznika ataku – Michała Kępy. W barwach Orkana zagrało w sumie 19 zawodników, podczas gdy ekipy z Łodzi i Warszawy przyjechały do Chodakowa w szerokich 30-osobowych składach.

Widać to było już w pierwszym spotkaniu. Po trzech przyłożeniach Skra prowadziła do przerwy z Orkanem 19:0. W drugiej połowie warszawiacy podwyższyli przewagę i ostatecznie wygrali 31:0. Drugi mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany. W 5. minucie MasterPharm wyszedł na prowadzenie, a tuż przed zakończeniem pierwszej części gry wyrównała Skra. Decydujące przyłożenie, dające zwycięstwo w całym turnieju, warszawiacy zdobyli w 31. minucie. A później… „niebo spadło na głowę”.

Mecz Orkana z Łodzią rozpoczął się przy ulewnym deszczu. Padało przez całą pierwszą połowę. Po przerwie przejaśniło się, lecz nie wpłynęło to na poprawę gry sochaczewskiej drużyny, która przegrała z wielokrotnymi mistrzami Polski 47:0. Niestety, rugbistom Orkana nie udało się zdobyć chociaż honorowego przyłożenia.

Puchar Piastów trafił do warszawskiej Skry. Organizatorzy turnieju przyznali również nagrody indywidualne. Otrzymali je najlepsi zawodnicy z każdej z drużyn: Siokivaha Taufu’i Halaifonua (Skra), Dawid Plichta (MastePharm), Michał Szwarc (Orkan).

RC Orkan zagrał w składzie: Michał Polakowski, Michał Gadomski, Tamir Allaf, Mateusz Panek, Emil Kowalewski, Sebastian Misiak, Antoni Gołębiewski, Jan Mroziński, Adrian Pętlak, Tomasz Gasik, Krystian Mechecki, Michał Szwarc, Przemysław Dobijański, Alan Dudkowski, Jakub Młyńczak, Przemysław Morawski, Daniel Niemyjski, Patryk Dębiński, Piotr Sieklicki.

Wyniki

Skra Warszawa – Orkan Sochaczew 31:0 (19:0)

Skra Warszawa – MasterPharm Rugby Łódź 12:5 (5:5)

Orkan Sochaczew – MasterPharm Rugby Łódź 0:47 (0:27)

UM

fot.UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz