Strona główna Sochaczew gmina Równa jak stół

Równa jak stół

280
0
PODZIEL SIĘ

KOŻUSZKI PARCEL Na zakończenie tej inwestycji czekali o kilku lat zarówno mieszkańcy Kożuszek Parceli oraz pracownicy położonych w tej miejscowości firm.

W ubiegłym tygodniu zakończyła się przebudowa zniszczonej drogi prowadzącej przez las kożuszkowski. Przypomnijmy, że uległa ona całkowitej destrukcji kilka lat temu. Najpierw jej nawierzchnia został rozsadzona przez zamarzającą wodę, a następnie rozjeżdżona w wyniku rozsadzenia przez samochody ciężarowe dojeżdżające do położonej w Kożuszkach fabryki.

Jak mówi Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew, droga była najgorszą w gminie. A do jej remontu samorząd przymierzał się od kilku lat. Najpierw na przeszkodzie stanęła prowadzona przez powiat przebudowa ulicy Trojanowskiej na odcinku od Łąkowej do cmentarza komunalnego, podczas której gminna droga stanowiła objazd m.in. dla mieszkańców Wypaleniska. Po zakończeniu powiatowej inwestycji, rada gminy podjęła decyzję o rozpoczęciu remontu zniszczonej drogi, ale znów pojawił się problem.

Inwestycja miała być realizowana w ubiegłym roku. Jednak z powodu zawirowań związanych z ustalaniem ostatecznej listy wojewody dotyczącej dofinansowania remontów dróg z budżetu państwa, przetarg na wyłonienie wykonawcy udało nam się rozstrzygnąć dopiero pod koniec roku. Potem przyszła zima, która nie jest dobrym czasem na prowadzenie prac drogowych – powiedział nam Mirosław Orliński.

Zatem prace rozpoczęto dopiero w połowie maja i okazało się – wbrew temu co twierdzili mieszkańcy – że inwestycja została przeprowadzona w bardzo szybkim tempie. Droga został nie tylko poszerzona, ale również otrzymała nawierzchnię przystosowaną do dużych obciążeń. Wybudowano także jej odwodnienie oraz nowy przepust nad strumieniem oraz usypano pobocza. Dodajmy, że koszt inwestycji wyniósł prawie 1,5 miliona złotych, z czego 50 procent to dofinansowanie, jakie gmina otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak