Strona główna Powiat Radosne świętowanie

Radosne świętowanie

158
0
PODZIEL SIĘ

GIŻYCE Nieco inny charakter miało tegoroczne dziecięce święto w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach. Jednakże mimo stanu zagrożenia Covid-19 pierwszy dzień czerwca i tak był dniem uroczystym.

Dyrekcja oraz kadra pedagogiczna włożyła wiele trudu, by sprawić wychowankom wiele radości. I trzeba przyznać, że to się udało! Już w przeddzień Dnia Dziecka, w niedzielę przyjaciele motorowcy z Mazowieckiej Grupy Motocyklowej zrobili symboliczne „kółko” po terenie, zostawiając dla wychowanków torby z prezentami.

Z kolei, poniedziałek rozpoczął się od wycieczki rowerowej po okolicy. Po powrocie wychowawcy grupy III zorganizowali grę w podchody na terenie naszego parku, a na zakończenie odbyło się ognisko, na którym wspólnie pieczono kiełbaski.

Odwiedzili nas z torbą pełną cukierków nasi przyjaciele, którzy pamiętają o naszych dzieciach i często goszczą w Placówce. Nie zabrakło wójta gminy Iłów Jana Pawła Kraśniewskiego oraz sekretarz gminnej Katarzyny Michalskiej. Natomiast Anna Pawłowska, członek Zarządu Powiatu w Sochaczewie zagościła w naszych progach, przywożąc dzieciom przepyszne lody. Cóż, dzień był bardzo miły, a pogoda dopisała. Uśmiech na buziach dzieci był tego dnia wyjątkowy – z radością podsumowuje Kamila Gołaszewska-Kotlarz, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach. Tego typu inicjatyw nigdy za wiele, czekamy na kolejne.

POW