Strona główna Kronika kryminalna Podsumowanie działań “Prędkość”

Podsumowanie działań “Prędkość”

202
0
PODZIEL SIĘ
Wczoraj policjanci z sochaczewskiej drogówki brali udział w działaniach “Prędkość”. Podczas akcji, której celem jest ograniczenie zdarzeń drogowych i dyscyplinowanie kierowców, stwierdzono 47 przypadków przekroczenia prędkości. Apelujemy o rozwagę na drodze.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie brali udział w ogólnopolskich działaniach “Prędkość”. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pamiętajmy, że niedostosowanie prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych i kolizji do których dochodzi na drogach powiatu sochaczewskiego. Nadmierna prędkość jest niebezpieczna dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Nawet najbardziej nowoczesne auta, które mają mnóstwo zabezpieczeń i udogodnień poprawiających komfort podróży, nie będą w stanie zapewnić pełnego bezpieczeństwa podczas zderzenia przy dużej prędkości. Pamiętajmy też o pieszych, którzy są najbardziej narażoną grupą niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas wczorajszych działań policjanci stwierdzili 47 przypadków przekroczenia prędkości. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

mł. asp. A. Dzik