PIŁKARZOM BZURY ZABRAKŁO SKUTECZNOŚCI

fot.archiwum Expressu Sochaczewskiego

PIŁKA NOŻNA Wysoko wygrany sparing i dobra atmosfera w drużynie mogła sugerować, że chodakowianie skutecznie powalczą w „barażach” o czwartą ligę. Niestety właśnie tej skuteczności zabrakło i na awans trzeba będzie czekać co najmniej do wiosny przyszłego roku.

Praktycznie w obydwu meczach Bzura miała optyczną przewagę, z której nic nie wynikało. Sporo biegania, sporo okazji, które były marnowane (łącznie z niewykorzystanym rzutem karnym). Niestety, to właśnie brak skuteczności spowodował, że biało-zieloni przegrali już dwa mecze i na pewno awansu w tym sezonie nie wywalczą. Do zakończenia „czteromeczu” pozostała jeszcze jedna kolejka. Bzura w najbliższą środę podejmie na „swoim” obiekcie Orła Goleszyn.

Dobrze jest jednak poszukać i dobrych stron tych porażek, z których mam nadzieję, piłkarze jak i ich szkoleniowcy wyciągną odpowiednie wnioski. Z pewnością, rozegranie przed zbliżającym się sezonem meczów „o stawkę”, to super przetarcie dla naszego zespołu. To kolejne bezcenne doświadczenia zdobyte przez naszą, jeszcze bardzo młodą drużynę. Jeden sezon więcej w okręgówce pozwoli okrzepnąć chodakowskim piłkarzom. Drużyna będzie miała sporo okazji i czasu, żeby wyrobić sobie swój styl. Dzięki niemu rywale będą schodzić z boiska pokonani. No i rzecz najważniejsza! Wreszcie po wielu latach będę mógł obejrzeć „Świętą Wojnę”, czyli derbowy mecz Bzury z Orkanem. Ponoć ma dojść do niego już w czwartej kolejce.

Kasztelan Sierpc – Bzura Chodaków 2:1 (2:0)

gol: Adam Zając

skład: Marcin Chmielak – Jakub Kowalski, Filip Jeznach, Adam Zając, Michał „Starszy” Kowalski, Maciej Brdeja, Hubert Krasoń, Kamil Kacprzak (Mateusz Struzik), Adam Żółtowski (Dawid Stypuła), Kamil Wojciechowski (Mateusz Tymorek), Michał Struzik (Michał II Kowalski)

Skra DrobinBzura Chodaków 4:2 (2:0)

gole: Mateusz Struzik, Kamil Kacprzak (z rzutu karnego)

skład: Marcin Chmielak – Michał „Starszy” Kowalski, (Wiktor Michurski), Filip Jeznach, Adam Zając, Jakub Kowalski, Dawid Stypuła (Kamil Wojciechowski), Maciej Brdeja (Tomczyk), Mateusz Tymorek (Adam Żółtowski), Hubert Krasoń (Kamil Kacprzak), Michał Struzik, Mateusz Struzik

Wyniki barażowego czteromeczu

I termin – 10.06

Kasztelan – Bzura 2:1

Orzeł – Skra 1:2

II termin – 13.06

Skra – Bzura 4:2

Kasztelan – Orzeł 3:0

III termin – 17.06

Bzura – Orzeł

Kasztelan – Skra

 Tabela

1.Kasztelan Sierpc 34 58-16

2.Skra Drobin 30 49-39

3.Orzeł Goleszyn 29 35-24

4.Bzura Chodaków 23 29-24

Tomasz Ertman

Fot. Bzura Chodaków FB

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz