Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Wczoraj w Janowie doszło do obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego 64 – latka i osadzili w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj do sochaczewskiej komendy wpłynęła informacja o ujęciu pijanego kierowcy. Na miejsce pojechali funkcjonariusze Posterunku Policji w Młodzieszynie. Z ustaleń wynikało, że zgłaszający musiał hamować, aby uniknąć zderzenia z innym pojazdem, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Chwilę później zauważył, że kierowca opla ma problem z wbiciem biegu i dalszą jazdą, więc zawrócił do niego i wtedy okazało się, że 64 – latek siedzący za kierownicą jest pijany. Zgłaszający zabrał mu kluczyki i wezwał patrol Policji.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowcy opla. Mieszkaniec gminy Brochów miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ukarano go również mandatem karnym za jazdę autem pomimo braku uprawnień.

Dziękujemy za interwencję i postawę godną naśladowania!

mł. asp. A. Dzik

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz