Strona główna Mazowsze Lotnisko pełne niewiadomych

Lotnisko pełne niewiadomych

276
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

REGION Po raz koleiny spotkała się Rada Społeczna do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który na powstać w Baranowie. Podobnie jak poprzednie także i to spotkanie było bardzo burzliwe.

Członkowie rady zarzucili przedstawicielom spółki   CPK, że od pół roku z nią nie rozmawia oraz wskazali brak współpracy. Dotyczy to szczególnie spotkań z mieszkańcami gmin na terenie, których ma być ulokowany port. Kolejny zarzut dotyczy odrzucania postulatów oraz pomijanie problemów zgłaszanych przez radę. A tę niepokoi chociażby brak konkretów dotyczących ostatecznej lokalizacji CPK, co z kolei powoduje, że mieszkańcy żyją w stresie, bo nie wiedzą, kiedy będą musieli opuścić swoje nieruchomości.

Odpowiadając na zarzuty Mikołaj Wild, szef CPK, przekonywał, że do tej pory trwały analizy projektu. I po ich opracowaniu zapadną decyzje gdzie i kiedy rozpocznie się budowa lotniska. I dopiero wtedy będzie można rozmawiać o wykupie gruntów pod przyszłe lotnisko jak i inwestycjach towarzyszące. W tym budowie nowych dróg dojazdowych i linii kolejowych. A te również wywołują emocja. Świadczy o tym m.in. fakt, że w ramach przeprowadzonych przez spółkę CPK ogólnopolskich konsultacji Strategicznego Studium Lokalizacyjnego zgłoszono prawie 80 tysięcy uwag dotyczących przebiegu przyszłych linii kolejowych i połączeń drogowych.

jur

fot.pixabay