Strona główna Nowa Sucha Dyżury w wakacje

Dyżury w wakacje

197
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

NOWA SUCHA W okresie wakacji samorząd gminny chce pomóc pracującym rodzicom poprzez organizowanie w podległych sobie placówkach oświatowych opieki nad najmłodszymi mieszkańcami gminy. Dzieci będą miały zajęcia w lipcu i sierpniu. W przedszkolu oraz w szkołach podstawowych zgodnie z procedurami bezpieczeństwa, opracowanymi na podstawie wytycznych sanepidu.

Według wakacyjnego dyżuru przedszkole w Nowej Suchej ma pracować od 1 do 17 lipca, a SP w Nowej Suchej od 20 do 31 lipca. Natomiast SP w Kurdwanowie od 1 do 15 sierpnia, a SP w Kozłowie Biskupim od 17 do 28 sierpnia. Jeśli ktoś chce skorzystać z oferty, powinien pobrać formularz zgłoszenia w sekretariacie danej szkoły lub w przedszkolu. Warunkiem zakwalifikowania dziecka jest złożenie oświadczenia o niekorzystaniu w tym terminie z urlopu przez oboje rodziców, oświadczenia o stanie zdrowia dziecka, oraz o zapoznaniu się i stosowaniu procedur panujących w placówkach.

W pierwszej kolejności zakwalifikowane są dzieci rodziców pracujących w służbie zdrowia, w służbach mundurowych, w handlu i przedsiębiorstwach produkcyjnych, a także realizujące zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19.

W ramach zajęć dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach 7.00 – 16.30, w tym bezpłatne nauczanie, gry i zabawy w wymiarze 5 godzin, oraz płatne godziny ponadwymiarowe w wysokości 1 złotych za każdą godzinę. W tym czasie mają też śniadania, dwudaniowy obiad i podwieczorek, z tym, że wymaga to dodatkowej opłaty 10 złotych na każdy dzień. Zajęcia zgodnie z wymogami sanitarnymi odbywają się tylko na terenie placówki. Nie ma w programach wycieczek poza teren szkoły lub przedszkola. Termin dostarczenia kompletu dokumentów do 26 czerwca.

oprac. BN

fot.pixabay