Strona główna Sport DRUGI SPARING, DRUGA WYGRANA

DRUGI SPARING, DRUGA WYGRANA

71
0

PIŁKA NOŻNA Dobre nastroje zapewne panują w ekipie Orkana, która w sobotę wygrała swój drugi mecz sparingowy. Tym razem rywal był znacznie silniejszy. Do Sochaczewa przyjechała Zorza Szczawin Kościelny. Drużyna ta rywalizowała z Orkanem w minionym sezonie w A   Klasie i wygrała mecz 4:1.

W pierwszej, wyrównanej tercji nie padł ani jeden gol, chociaż każda z drużyn stworzyła sobie kilka dobrych okazji. Druga tercja, to boiskowy chaos i sporo bezładnej kopaniny. Rywale nie stwarzali zagrożenia naszej bramce, ale jak się już pod nią znaleźli, to wyszli na prowadzenie. Kilka minut później mogli podwyższyć wynik. Na szczęście bramkarza Orkana Antoni Gomza efektowną paradą wybił piłkę zmierzającą w samo okienko jego bramki. Tuż przed końcem drugiej części gry sprawy w swoje ręce, a raczej nogi, wziął Sebastian Wójcik. Przedarł się prawym skrzydłem. Swój rajd zakończył strzałem w długi róg bramki i był w tym momencie remis.

Trzecia tercja, to ponownie gra – akcja za akcję. Każda z drużyn, podobnie jak w pierwszej części gry, stworzyła po kilka dobrych sytuacji do podwyższenia wyniku. Z tej puli tylko sochaczewianie wyciągnęli trafione losy. Najpierw Cezary Czarnecki wykończył akcję swojego kolegi prawym skrzydłem. Kilka minut później Super-Cezar został sfaulowany tuż przed polem karnym. Czarnecki wykonał rzut wolny. Wydawało się, że bramkarz Zorzy ma piłkę w rękach. Na szczęście popełnił błąd. Odbita od „klaty” futbolówka trafiła pod nogi Wójcika, który nie miał problemów ze zdobyciem trzeciego gola dla gospodarzy.

Orkan wygrał i z tego należy się cieszyć. Niestety nasi piłkarze mają jeszcze spore zaległości w przygotowaniu zwłaszcza kondycyjnym. Brakuje im też wyrazistego stylu gry, ale może nieco boiskowego chaosu będzie w stanie zaskoczyć lepiej taktycznie poukładane drużyny.

W trzecim sparingu Orkan zagra na wyjeździe z beniaminkiem warszawskiej okręgówki – Naprzodem Brwinów.

Grali także trampkarze Orkana. Sochaczewska młodzież bez problemów wygrała z Piastem Feliksów 5:0. Orkan Sochaczew prowadzi nabór uzupełniający do tej drużyny. Chłopcy z roczników 2006 i 2007 mogą się zgłaszać i zostać piłkarzami już prawie 100-letniego klubu.