Strona główna Sport Deszczowy futbol

Deszczowy futbol

156
0
PODZIEL SIĘ
fot.pixabay

PIŁKA NOŻNA Tegoroczne lato rozpoczyna się dosyć zmienną pogodą przypominającą trochę tę na równiku. Do wczesnych godzin popołudniowych panują wszechogarniające gorąco i zaduch. Po nich nadchodzi burza i oczyszczająca ulewa.

Co prawda nie wszędzie deszcze są zbyt obfite, jednak zdarzają się miejsca, gdzie po ulewie mecz piłkarski bardziej przypomina zmagania waterpolistów niż futbolistów. Tak też było w minioną niedzielę w Brwinowie, do którego w niedzielę wybrał się sochaczewski Orkan na kolejny mecz sparingowy.

Lunęło już w pierwszej połowie. Gra na podtopionym boisku przypominała legendarny mecz Polski z RFN (Republika Federalna Niemiec) podczas Mistrzostw Świata w 1974 roku. Zawodnicy bardziej niż ze sobą walczyli z siłami grawitacji oraz tarcia. Piłka często niespodziewanie zatrzymywała się w kałużach. Pomimo tego mecz się odbył i zakończył… sprawiedliwym remisem.

Oprócz seniorów grali również trampkarze i młodzicy. Ich sobotnie mecze odbyły się w lepszych niż niedzielne warunkach. Trampkarze rywalizowali w Łowiczu z Pelikanem. Po dobrym i wyrównanym meczu co prawda przegrali z gospodarzami, ale wstydu na pewno nie przynieśli. Nieco łatwiejszych rywali mieli młodzicy. Sochaczewski piłkarski narybek pewnie wygrał z Unią Iłów aż 5:1.

Seniorzy

Naprzód Brwinów – Orkan Sochaczew   1:1 (0:0)

gol: Adrian Rzeźniczek

skład: Antoni Gomza (Konrad Kowalski) – Robert Kołodziejczak, Radosław Strzelczyk, Łukasz Kobierecki, Piotr Orliński, Michał Foks, Kamil Jeznach, Sebastian Wójcik, Cezary Czarnecki, Patryk Malinowski, Adrian Rzeźniczak oraz Grzegorz Affek, Przemysław Bardziński

Trampkarze (rocznik 2006/2007)

Pelikan Łowicz – Orkan Sochaczew   4:3 (3:2)

gole: Mikołaj Przydworski (2), Kacper Niegowski

Młodzicy starsi (rocznik 2008)

Orkan Sochaczew – Unia Iłów   5:1

gole: Oskar Kaźmierczak (2), Oliwier Sabalski, Hubert Ptasiński, Wiktor Stolarski

Tomasz Ertman

fot.pixabay