Strona główna Kultura Czas do kina

Czas do kina

212
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW Na razie sochaczewskie kina przygotowują się do ponownego otwarcia. Zgodnie z rozporządzeniem rządu mogą być uruchomione od 6 czerwca po spełnieniu zaleceń sanitarnych. Na razie nie wiadomo, czy i jak w Sochaczewie ruszą kino Odeon i Mazowsze.

Na razie w piątek, 29 maja o godzinie 16.00 kino Odeon zaproponowało seanse online mieszkańcom powiatu sochaczewskiego. Na dobry początek zaprezentowane zostały cztery filmy. Był to „Parasite”, film obyczajowy, zwycięzca gali oskarowej, „Matthias i Maxime”, film o romantycznej miłości. Dla fanów Almodovara i tych, którzy nie zdążyli obejrzeć filmu w okresie jego premiery, kino przypomniało najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów reżysera – „Ból i blask”. No i czwarty seans to radosny film, laureat festiwalów filmowych z Cannes i Toronto – „Poznajmy się jeszcze raz”, będący przewrotną, francuską komedią.

– Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty otwarcia naszego kina. Dostaliśmy zielone światło na otwarcie od 6 czerwca, ale musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Nie znamy jeszcze propozycji dystrybutorów, co do tytułów filmowych, jakie możemy zaprezentować. O wszystkim będziemy informować na naszej stronie na Facebooku – informują właściciele kina Odeon.

Na razie stronie www.wspieramy-kina.pl trwa nadal akcja dla polskich kin. Z listy można wybrać sochaczewskie kina i kupić dowolną liczbę biletów do wykorzystania po ponownym uruchomieniu kina. Będzie można wybrać sobie dowolny seans, dzień i godzinę. Jest nadzieja, że sochaczewskie kina ruszą już niebawem, a publiczność zapełni kinowe sale.

BN

fot.archiwum