Strona główna Nowa Sucha Żywność dla potrzebujących

Żywność dla potrzebujących

225
0
PODZIEL SIĘ

NOWA SUCHA Ponad 400 osób z gminy Nowa Sucha otrzymuje żywność wydawaną przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Suchej i członków Stowarzyszenia na rzecz szkoły i rozwoju społeczności lokalnej „Mała Ojczyzna” z Kozłowa Biskupiego.

Produkty wydawane są w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Pomimo epidemii koronawirusa, pomoc nie została zawieszona, gdyż jak twierdzą organizatorzy akcji, właśnie teraz jest ona najbardziej potrzebna, zwłaszcza ludziom biednym, niezaradnym i chorym. Transport z paczkami dociera raz w miesiącu z Banku Żywności w Płocku.

W kwietniu na każdą paczkę składało się 18 produktów, a wśród nich herbatniki, mleko, makarony, ryż, kasza, olej, cukier, powidła, konserwowe warzywa, ryby puszkowane i pasztety z wędlinami i sokami. Na jedną osobę przypadała paczka o wartości około 65 złotych i wadze blisko 14 kg.

Z uwagi na obecną sytuację odbiorcy, by nie było skupisk, podzieleni zostali na cztery różne grupy godzinowe, o czym wszyscy zostali poinformowani. Najbliższa dystrybucja paczek nastąpi 20 maja w siedzibie OSP w Kozłowie Szlacheckim. Jak wcześniej zachowane będą zasady bezpieczeństwa przy wydawaniu paczek.

Skorzystać z pomocy żywnościowej można po uzyskaniu z GOPS w Nowej Suchej zaświadczenia potwierdzającego kryterium dochodowe – osoba samotnie gospodarująca 1402 złotych miesięcznie. Natomiast osoba w rodzinie dochód 1056 złotych na miesiąc.

oprac. BN

fot.pixabay