WIOSENNE BARWY

To szczególny czas w roku. Słońce jest coraz wyżej, zachęca nas do aktywności. Barwy wiosny nastrajają nas pozytywnie.

Właśnie wiosną odrzucamy barwy mocno nasycone: czerń, ciemny brąz, grafit, granat. Podświadomie staramy się wybierać barwy ciepłe.

Wiosenne światło różni się od zimowego, ma swoją specyfikę. Słońce operuje coraz intensywniej, powietrze łagodnieje, cienie stają się bardziej dyskretne. Twarz wygląda w tej aurze szlachetnie i subtelnie. Kolory nie muszą już walczyć z zimowym cieniem. Nie musimy sięgać po radykalne rozwiązania, by nas zauważono. Piękniejemy, pozwalamy sobie na naturalność. Kolory nabierają świetlistości, zdają się wypełniać sobą wolne przestrzenie.

Makijaż w radosnych barwach.

Powinien uwzględnić zarówno nieprzyjemne pamiątki po zimie (rozszerzone naczynka krwionośne czy przesuszoną skórę). Podkłady powinny być dostosowane do nowego odcienia skóry, dobrze, by były nieco cieplejsze niż zimą. Wybierajmy podkłady bardziej kryjące. Poradzą sobie doskonale z tuszowaniem mankamentów – nawet wówczas, gdy nałożymy ich niewiele. To samo dotyczy pudru, który aplikujemy dość oszczędnie. Dzięki temu skóra będzie kolorystycznie równa, gładka i matowa, ale nie pozbawimy jej naturalności. Oczy o tej porze roku dobrze prezentują się w delikatnych  wiosennych barwach.

Paleta barw jest ogromna i wiele zależy od naszego oka i kreatywności. Odcienie fiołków i fioletów mogą stanowić piękną oprawę spojrzenia, dodając mu głębi i tajemniczości. Ciemne zielenie drzew iglastych, turkusy, złote refleksy słońca dodadzą radości.

Jeśli nie mamy pomysłu na przejście tonalne, przyjrzyjmy się naturze. Na ileż sposobów żółć może przejść w pomarańcz, a róż we fiolet. Dajmy się zainspirować, wykorzystujmy całe bogactwo, jakie daje nam natura o tej porze roku.

Wiosenna reperacja

Wiosna, to czas na zabiegi poprawiające kondycję skóry. Jest ona zmęczona ogrzanymi pomieszczeniami, mrozem i wiatrem. Stała się szara, z grubą warstwą zrogowaciałego naskórka. Nawet najlepszy krem nie jest w stanie przebić się do jej głębokich warstw. Właściwie dobrane zabiegi kosmetyczne pozwolą skórze odzyskać jej promienny, młodzieńczy wygląd.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz