Strona główna Teresin TOK nie zapomina o najmłodszych

TOK nie zapomina o najmłodszych

157
0
PODZIEL SIĘ

Co roku, w okolicach 1 czerwca na młodszych mieszkańców gminy Teresin czekało moc niespodzianek. Oczywiście wszystkie z nich ściśle wiązały się z Dniem Dziecka. Sołectwa organizowały wspólne gry i zabawy, a od kilku lat zwieńczeniem był gminny piknik „Rodzina Razem”. Niestety, epidemia koronawirusa powoduje, że tegoroczne święto będzie inne niż dotąd. Dla dzieci z okazji ich święta ze specjalną niespodzianką wychodzi Teresiński Ośrodek Kultury. Kilka dni temu rozpoczęła się bowiem internetowa akcja pod hasłem „TO.K! DZIECIOM”.

Nikomu nie trzeba mówić, że ten sezon w Teresińskim Ośrodku Kultury kończy się nieco inaczej niż zazwyczaj. Nie odbędzie się również jedna z naszych ulubionych imprez Piknik „Rodzina Razem”, podczas którego mogliśmy zobaczyć uczestników naszych zajęć artystycznych, którzy występują na scenie. Ale nie załamujemy się. Czekamy na lepsze czasy i mamy dla Was małą niespodziankę – mówi Katarzyna Rospędowska, instruktorka w TOK-u i wyjaśnia, na czym polega zabawa – Otóż już od 19 maja, aż do Dnia Dziecka, umieszczamy dla Was na naszym facebookowym profilu różne filmiki, które przygotowujemy z instruktorami TOK-u specjalnie z myślą o was, naszych podopiecznych, za którymi bardzo, bardzo tęsknimy. Mam nadzieję, że będzie to dla Was miła niespodzianka zobaczyć nas chociaż na chwilę i że będzie to fajna zapowiedź zajęć artystycznych, które rozpoczną się już jesienią. A na to czekamy z wielką niecierpliwością. Tak więc, obserwujcie nasz profil na facebooku. Tam właśnie codziennie dostarczamy wam różne ciekawostki i fantastyczne niespodzianki. Pozdrawiamy was serdecznie.

Mieliśmy już zatem zabawę z książką „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” w ramach ćwiczeń w domu dla sekcji wokalnej i teatralnej Teresińskiego Ośrodka Kultury, przepięknie śpiewa również Ola Sobota, a na najmłodszych czekały zajęcia twórcze zatytułowane „Ciastolinowe lizaki”. Naprawdę warto zajrzeć na profil TOK-u, niespodzianek wciąż przybywa.

Marcin Odolczyk