Strona główna Sport Startują dla innych

Startują dla innych

226
0
PODZIEL SIĘ

PŁYWANIE W Sochaczewie zostało odkrytych kilka pływackich talentów. Dochodzili oni do młodzieżowych medali Mistrzostw Polski i kończyli niespodziewanie swoją karierę z reguły w klubach spoza naszego miasta. Część z niespełnionych pływaków można podziwiać w zawodach ratownictwa wodnego.

Ostatnim pływakiem rodem z naszego miasta, który miał sukcesy w wieku seniora, był Jakub Bartosiewicz. Jeszcze w sezonie 2017/2018 z powodzeniem reprezentował on Uniwersytet La Salle w pływackiej lidze w USA. Aktualnie sochaczewskim pochodzeniem mogą się poszczycić dwie uznane pływaczki.

Pierwszą z nich jest Alicja Ulicka. Wychowanka UKS Dwójka Sochaczew reprezentuje aktualnie barwy Nawy Skierniewice. Panna Ala jest czołową polską pływaczką przede wszystkim w stylu grzbietowym. W rankingu za sezon 2020 zajmuje ona drugie (200 m), trzecie (100 m) i czwarte (50 m) miejsce w kategorii powyżej 19 lat. Naprawdę niewiele jej brakuje, żeby w tym stylu stać się najlepszą Polką i reprezentować nasze barwy na najważniejszych imprezach europejskich i światowych. Także w stylu dowolnym oraz motylkowym sochaczewianka radzi sobie całkiem dobrze. Kraulem na 50 m jest ósma. W delfinie jest siódma (100 m) i dziewiąta (50 m).

Powoli w ślady Ali idzie jej młodsza koleżanka Anna Mrożewska. Wychowanka Orki Sochaczew przez pewien czas reprezentowała Legię Warszawa, a obecnie jest zawodniczką stołecznej Polonii. Panna Anna w kategorii wiekowej 17-18 lat zalicza się do czołówki polskiej w stylu grzbietowym. Na pięćdziesiątkę jest druga, a na setkę – trzecia. Wyniki te dają dobrą pozycję wyjściową nie tylko do medali Mistrzostw Polski.

Być może nasze młode pływaczki swoje mistrzowskie medale zdobyłyby w tym tygodniu, gdyż w Lublinie miały się odbyć (20-24.05) Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Niestety impreza została odwołana za względu na koronawirusa.

Tomasz Ertman

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzkoły zostaną ocieplone
Następny artykułTO.K! Dzieciom