Strona główna Chodaków Sąsiedzka akcja sprzątania lasu w Chodakowie

Sąsiedzka akcja sprzątania lasu w Chodakowie

240
0
PODZIEL SIĘ

17 maja odbędzie się sąsiedzka akcja sprzątania lasu w Chodakowie. Wolontariusze planują uporządkować lasek między ul. Powstańców Warszawy a Smolną i Mokasem. Zachęcamy do udziału wszystkich, których sercu bliskie jest dbanie o ekologię i czystą, wspólną przestrzeń.

Jak mówią organizatorzy miejsce, które będą sprzątać to praktycznie dzikie wysypisko śmieci. Przez dziesięciolecia wywożono tam niechciane śmieci – telewizory, gruz, tony plastiku. W czasach “kwarantanny” wiele osób szczególnie zaczęło doceniać ten teren jako miejsce, które mogłoby stać się doskonałym punktem spacerów czy wycieczek rowerowych.

Sąsiedzką akcję postanowił wesprzeć ratusz, wcześniej wielokrotnie dopingujący tego typu inicjatywy obywatelskie. Władze miasta wychodzą z założenia, że osoby, które chcą pracować dla wspólnego dobra, zasługują na pomoc organizacyjną i materialną. Samorząd pomoże w akcji, choć co do zasady każdy właściciel, nawet gdy mieszka kilkaset kilometrów od działki, albo sprawy własnościowe gruntu nie są do końca uregulowane, ma obowiązek o niego dbać.

Na koszt miasta na miejsce zbiórki w poniedziałek podstawiony zostanie kontener na śmieci. Władze zapewnią również worki do których uczestnicy zbierać będą odpady. Tego samego dnia po południu firma Partner zabierze z lasku zapełniony kontener.

Wszystkich chętnych zapraszamy do chodakowskiego lasku w niedzielę o 8:30. Należy zabrać ze sobą rękawiczki – budowlane lub inne wykonane z grubego materiału. Uczestnicy powinni mieć założone maseczki oraz zadbać o zachowanie bezpiecznej odległości między zbierającymi.

źródło: UM

fot. pixabay