Strona główna Iłów Pomoc dotarła

Pomoc dotarła

256
0
PODZIEL SIĘ

GIŻYCE Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowie oraz Parafialna Caritas w Giżycach w dniach 28-30 maja wydawały żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Ze względu na epidemię zaznaczono, że zarówno osoby odbierające oraz wydające musiały zastosować się do ograniczeń sanitarnych. W czwartek i piątek paczki żywnościowe były wydawane od 15.30 do 18.30, a w sobotę od 8.00 do 12.00. Każdy, kto miał przydzieloną paczkę musiał pojawić się o wyznaczonej godzinie. GOPS prosił by zgłaszać się w wyznaczonej kolejności, a na placu nie było więcej niż 10 osób.

Pozostałe osoby miały czekać w samochodach. W kolejce był wymóg zastosowania minimalnej odległości 2 metrów między osobami  oraz każdy podchodzący musiał mieć maseczkę, rękawiczki i własny długopis, którym kwitował odbiór paczki.

Do punktu wydawania mogła podejść tylko jedna osoba. Te radykalne wymogi, jak mówią pracownicy GOSP zastosowano ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne.

oprac. BN