Plaga pijanych kierowców

W ostatnim tygodniu, dzięki interwencji jednego z mieszkańców Sochaczewa udało się zatrzymać kierującego samochodem pijaka. Niestety inny kierowca po alkoholu był sprawcą kolizji. Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach.

­– Policjanci z sochaczewskiej komendy dostali zgłoszenie, że dwóch nietrzeźwych mężczyzn dobija się do drzwi mieszkanki Sochaczewa. Na miejsce został wysłany policyjny patrol. W czasie gdy policjanci jechali na miejsce, jeden z mieszkańców Sochaczewa będący na spacerze z dziećmi, widział dwóch mężczyzn wsiadających do opla. Podejrzewał, że mogą być oni pod wpływem alkoholu – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Kierowca opla jeździł osiedlowymi uliczkami, gdy usłyszał sygnały dźwiękowe radiowozu, zatrzymał się i wysiadł z auta. Sochaczewianin obserwujący sytuację, jak zaznacza Agnieszka Dzik, podszedł szybko do kierowcy, uniemożliwił mu oddalenie się z miejsca zdarzenia. Chwilę później przekazał go policjantom. Ci zaś sprawdzili trzeźwość kierowcy. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się też, że 31-latek z Sochaczewa nie posiada prawa jazdy i jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przyznał się i co więcej dodał, że auto wziął bez wiedzy i zgody właściciela. Sochaczewianin trafił już do aresztu.

Z kolei drugi z zatrzymanych kierowców doprowadził do kolizji. Zjechał na lewy pas ruchu i doszło do zderzenia z pojazdem, który go wyprzedzał. Do zatrzymania sprawcy zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 92 w Wójtówce.

­– Jeden z policjantów z sochaczewskiej drogówki, którzy kontrolowali prędkość, zauważył dwa pojazdy jadące w stronę Warszawy. W pewnym momencie kierowca opla zjechał na lewy pas, gdy był już wyprzedzany przez inne auto. Chwilę później doszło do zderzenia pojazdów – mówi Agnieszka Dzik.

Policjanci sprawdzili trzeźwość obu kierowców. Badanie wykazało, że 30-latek kierujący oplem jest nietrzeźwy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Stracił też prawo jazdy. Sochaczewianin będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem po alkoholu i spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

BN

fot.policja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz