Strona główna Młodzieszyn Pieniądze na strażnicę

Pieniądze na strażnicę

282
0
PODZIEL SIĘ

Po wielu latach starań podejmowanych przez Monikę Pietrzyk, wójta gminy Młodzieszyn, udało się gminie uzyskać dodatkowe fundusze na modernizację strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie. Gmina Młodzieszyn dostała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Zadbanie o nasze strażnice OSP było jednym z punktów mojego programu, już w 2014 roku, kiedy startowałam w wyborach na wójta. W pierwszej kadencji nie udało mi się uzyskać dotacji. Bardzo się cieszę, że po tylu staraniach udało się uzyskać dofinansowanie na prace remontowe w siedzibie OSP w Młodzieszynie – mówi Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn.

Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego Strażnica OSP w Młodzieszynie, podobnie jak pozostałe strażnice OSP z gminy Młodzieszyn, zostanie gruntownie zmodernizowana.

Jak zaznacza Monika Pietrzyk, gmina Młodzieszyn cały czas chętnie wspiera działania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz doposaża je w najnowszy sprzęt i remontuje strażnice. Teraz w okresie pandemii koronawirusa strażacy z terenu gminy ofiarnie wspierali walkę z epidemią, między innymi dostarczając maseczki mieszkańcom.

­– Gdy pojawia się możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych, postaraliśmy się skorzystać z tej okazji. Ogromnie się cieszę, że nasza dobra współpraca z samorządem województwa mazowieckiego zaowocowała takimi korzyściami dla strażaków. Będą mieli lepsze warunki do pracy i być może to zachęci młodzież do wstępowania w szeregi OSP. Cieszę się, że udało się nam pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie długo wyczekiwane dofinansowanie na Modernizację strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego ­– dodaje Monika Pietrzyk

Cała kwota dofinansowania to 787 680 złotych, co stanowi 60 procent całej inwestycji. Dofinansowanie zostało podzielone na trzyletnie transze. W tym roku gmina Młodzieszyn dostanie 450 tys. złotych. W przyszłym będzie to 143 840 złotych. A w ostatnim roku dofinansowanie zamknie się kwotą 193 840 złotych.

­– To wielka radość dla naszych mieszkańców, że wybrano projekt modernizacji strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie do dofinansowania. Inwestycja ta w dużym stopniu poprawi komfort pracy jednostki, o przeprowadzenie remontu strażnicy OSP apelowali już dawno, zarówno strażacy, jak i mieszkańcy. Cieszę się, że w końcu będzie to możliwe ­– podkreśla  wójt gminy Młodzieszyn.

Jak zaznacza Monika Pietrzyk, ogromna w tym zasługa Adama Orlińskiego, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, który starał się o pozyskanie środków na OSP w Młodzieszynie, oraz Adama Struzika, marszałka Województwa Mazowieckiego, który poparł wniosek o dofinansowania inwestycji.

Budynek strażnicy OSP w Młodzieszynie jako jedyny obiekt OSP w gminie nie został w pełni wyremontowany.

­– Wierzymy, że obok innych obiektów, wkrótce stanie się wspaniałą wizytówką Młodzieszyna. Na razie w OSP wymieniony został dach, zmieniona stolarka okienna i drzwi wejściowe. Wykonany został też wjazd do garażu, a w samym garażu wylane nowe posadzki. Teraz chcemy jak najszybciej przeprowadzić przetarg i wyłonić wykonawcę na dalsze prace remontowe, by firma mogła jak najszybciej ruszyć z pracami – podsumowuje Monika Pietrzyk.

Bogumiła Nowak

Fot. UG Młodzieszyn