Strona główna Rybno Mieszkańcy otrzymali wsparcie

Mieszkańcy otrzymali wsparcie

215
0
PODZIEL SIĘ

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybni pomimo panującej epidemii stara się udzielać nie tylko pomocy psychologicznej poprzez swych pracowników socjalnych. Pracownicy GOPS zabiegają o organizowanie wparcia materialnego. Tym jest między innymi pomoc żywnościowa.

Dzięki sprawnej organizacji i pomocy Wojsk Obrony Terytorialnej podopieczni GOPS, którzy spełnili ustawowe kryteria dochodowe, otrzymali pomoc żywnościową w formie paczek.

Żołnierze z 64. Batalionu Lekkiej Piechoty w Płocku, jak informują pracownicy GOPS, odebrali z siedziby Banku Żywności SOS w Warszawie niemal 8 ton żywności i przetransportowali ją do Rybna. Na miejscu żołnierze dokonali rozładunku produktów żywnościowych.

­– Ta pomoc jest bardzo potrzebna teraz zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i chorym, którzy z racji pandemii koronawirusa nie decydują się na zakupy. Nasi pracownicy z GOPS starając się takie osoby wychwycić i zapewnić im aprowizację. Staramy się, aby pomoc w postaci paczek dotarła do jak największej grupy potrzebujących – informują w GOPS w Rybnie.

Pracownicy socjalni, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, z wyprzedzeniem ustalali konkretne godziny odbioru paczek, rozkładając wizyty 112 rodzin, korzystających z pomocy na kolejne dni – 12, 13 i 14 maja. To zminimalizowało gromadzenie się podopiecznych i niepotrzebne kolejki pod siedziba GOPS. Proponowano też tym, którzy nie mogli przybyć z powodu choroby wysłać osób upoważnionych lub zgłosić zapotrzebowania na paczki.

­– Mieszkańcy bez napominania zastosowali się do panującego reżimu sanitarnego. Odbierający musieli zasłonięte nos i usta oraz rękawiczki jednorazowe. Ponadto każdy przed Nie było z tym problemu i nie musieliśmy napominać o to przybyłych – informuje pracownik GOPS.

BN

Fot. UG Rybno