Miałem nadzieję

fot.pixabay

PIŁKA NOŻNA Jak doniosło „Echo Dnia”, ma dojść do zmiany w rozgrywkach IV ligi. Uczestniczyć w niej ma aż czterdzieści drużyn, podzielonych w pierwszej fazie na cztery grupy. O awans rywalizować ma osiem najlepszych zespołów (po dwa z każdej grupy). Jak wyglądałaby sprawa spadku? Tego jak na razie nikt nie wie. Prawdopodobnie broniłyby się przed nim ekipy walczące w czterech 8-drużynowych grupach (z miejsc 3-10 po rundzie wstępnej). Czy zostanie taka reforma czwartoligowych rozgrywek wprowadzona, tego na pewno nie wie nikt, ale coś musi być na rzeczy, gdyż zaczęło się o niej mówić i pisać.

Widząc liczbę 40, zadziałała moja wyobraźnia. Oczami duszy zobaczyłem w gronie czwartoligowców chodakowską Bzurę. W pierwszym momencie trochę się zmartwiłem, ponieważ nastawiłem się już na mecze derbowe. Ale jakby była czwarta liga, to i brak tych spotkań bym przeżył.

Zacząłem wertować tabele. Wynika z nich, że z trzeciej ligi spada Polonia Warszawa. Kolejnych trzydzieści drużyn, to ekipy z obydwu grup czwartej ligi (z miejsc 2-16). Do tej stawki dochodzi sześciu zwycięzców okręgówek (Narew Ostrołęka, Orzeł Goleszyn, LKS Jedlińsk, Tygrys Huta Mińska, Escola Varsovia Warszawa oraz Ursus II Warszawa. W tym momencie mamy już 37 zespołów. Stawkę uzupełnią zwycięzcy trzech meczów barażowych.

Niestety w tym momencie biało-zieloni są poza czwartą ligą, ale może się przecież zdarzyć sytuacja, że kilka zespołów zrezygnuje z gry w tej klasie rozgrywkowej i wtedy nie będę tego pisał. Nie chcę zapeszyć.

Tomasz Ertman

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz