Strona główna Powiat Kolejni zarażeni

Kolejni zarażeni

170
0
PODZIEL SIĘ

Jak wynika z danych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie opublikowanych 24 maja, na terenie powiatu sochaczewskiego 340 osób było objętych kwarantanną domową, a izolacją domową – 14 osób. Z kolei liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym wynosiła 383, w ciągu doby przybyły 54 osoby. Sanepid podał również, że czterech mieszkańców powiatu sochaczewskiego jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, a liczba przypadków zarażenia wirusem wynosi 33. Nie odnotowano natomiast żadnego zgonu spowodowanego koronawirusem. Pocieszające jest również to, że 12 osób wyzdrowiało.

Jednocześnie po raz kolejny przypominamy, że wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej: www.gis.gov.pl oraz https://www.gov.pl/web/koronawirus.

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Co prawda rząd zniósł kolejne restrykcje, ale nadal obowiązują zasady higieny, których musimy przestrzegać. A na czym one polegają i jak je stosować, możemy sobie przypomnieć wchodząc na stronę: gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus.

Natomiast o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa dowiemy się na specjalnej, całodobowej infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590.

Przy okazji dodajmy, że w związku z przedłużeniem na czas nieokreślony konieczności odbycia kwarantanny dla osób powracających do kraju, Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło całodobową infolinię, pod którą dowiemy się o zasadach przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

fot. pixabay

dot