Strona główna Sochaczew miasto Wirtualny Dzień Dziecka

Wirtualny Dzień Dziecka

219
0
PODZIEL SIĘ

Jeszcze w marcu nikt nie zakładał, że tradycyjny rodzinny piknik dedykowany najmłodszym mieszkańcom Sochaczewa nie dojdzie do skutku. Jednak ze względu na epidemię koronowirusa trzeba było go odwołać i z Parku Garbolewskiego przenieść do sieci. I właśnie tam odbędzie się tegoroczny sochaczewski Dzień Dziecka w Sochaczewie.

Na zamówienie Urzędu Miejskiego przygotowane zostało premierowe i w pełni autorskie przedsięwzięcie pod hasłem W wirtualnej krainie przygód”. Będzie ono dostępne na stronie miasta Sochaczew na facebooku przez siedem dni, począwszy od 31 maja (od godz. 15.00). Jest to blok filmowy składający się z sześciu części.

– Każda z nich to nowość, niepublikowana nigdzie dotąd, będąca materiałem stworzonym specjalnie dla Sochaczewa. Pozwoli on widzom poczuć się trochę jak w „Artystycznych Kramnicach”, trochę jak w Sochaczewskim Centrum Kultury lub na spektaklu teatralnym. Liczymy, że przygotowane prezentacje zrekompensują maluchom fakt, iż tym razem nie możemy z nimi spędzić aktywnego dnia w parku Garbolewskiego. – mówi Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego w Sochaczewie. Jak dodaje władze miasta, uwzględniając fakt, że nadal zamknięte są kina czy sale zabaw, postanowiły przygotować dla dzieci i rodziców propozycję w pełni bezpieczną, ale też wyjątkowo interesującą. Składać będą się na nią: zajęcia muzyczne Katarzyny Orlińskiej  „W krainie dźwięku i koloru”,  pokaz w wykonaniu Heweliuszy Nauki „Hydrozagadka – czyli pozytywnie o laniu wody”, w spektakl „Ostatnie drzewo” w wykonaniu Teatr Conieco oraz zajęcia gordonowskie z Magdaleną Jaworską. Do tego dojdzie Teatr Pod Orzełkiem i jego „Wyspa pacynek”. Zobaczymy również multimedialne prezentacje poświęcone pracowniom dziecięcym w SCK. Obejmą one prezentacje Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca Folklorek, Zespołu Tanecznego Abstrakt, Zespołu Tanecznego Smile Crew, formacji Open Day Junior, pracownie plastyczne a także prezentację uczestników zimowych warsztatów artystycznych.

– Przygotowany przez nas pakiet będzie dostępny do soboty 6 czerwca. Oczywiście nie trzeba oglądać go jednorazowo, zachęcamy wręcz do podzielnia go na odcinki – dodaje Joanna Niewiadomska-Kocik.

opr. Jerzy Szostak

Fot.:pixabay