Strona główna Iłów Drogi jak nowe

Drogi jak nowe

184
0
PODZIEL SIĘ

W gminie Iłów zakończyły się prace budowlane związane z przebudową dwóch odcinków dróg gminnych w miejscowościach: Orłów, Leonów Okopy oraz Borzymówka. Oficjalny odbiór prac odbył się 15 maja. W ramach przebudowy wykonane zostały nowe jezdnie o szerokości 5,5 metra i pobocza. Całkowita długość przebudowanych dróg wynosi w sumie 1,8 kilometra.

­– Na te drogi czekaliśmy bardzo długo i w końcu doczekaliśmy się ich wykonania – cieszy się jedna z mieszkanek Leonowa.

Prace modernizacyjne na drodze wykonało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rydmar Ryszard Chłystek z Juliopola. Koszt całej inwestycji zamknął się kwotą 847 129 złotych. Obie te drogi były objęte dofinansowaniem uzyskanym z Funduszu Dróg Samorządowych, na które gmina otrzymała dotację jeszcze w ubiegłym roku, jesienią. Prace wykonywane były z nastaniem wiosny. Z budżetu gmina musiała zapewnić wkład własny w wysokości 30 procent kosztów przebudowy.

­– To bardzo korzystne dla gminy takie dofinansowanie do inwestycji. Stąd do Funduszu wybieramy drogi, które najbardziej potrzebują remontu. Na wyłożenie prawie miliona złotych na te dwie przebudowy nie byłoby naszej gminy stać. Przy dofinansowaniu jest to możliwe – mówi Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha.

BN

Fot. UG Nowa Sucha