Strona główna Nowa Sucha Czuwanie w stulecie urodzin

Czuwanie w stulecie urodzin

208
0
PODZIEL SIĘ

KURDWANÓW Co roku od 6 lat w Kościele Przemienienia Pańskiego w Kurdwanowie odbywają się VII Gminne Czuwania ze świętym Janem Pawłem II, papieżem. W tym roku spotkanie to „Wdzięczność i nadzieja” ma szczególny charakter, gdyż przypada setną rocznicę urodzin papieża Polaka.

Jednak z powodu pandemii koronawirusa ten bardzo uroczysty dzień będzie zupełnie w innej formie niż dotychczas. Zorganizowany będzie w niedzielę 24 maja o godzinie 20.30.

– Musimy mieć na względzie zalecane ograniczenia, co do ilości osób uczestniczących, jak też apelujemy do części uczestników, zwłaszcza tych w nienajlepszej kondycji, aby z uwagi na sytuację raczej ograniczyli się i nie uczestniczyli osobiście w kościele Kurdwanowie, ale wzięli udział w transmisji online, na żywo – proszą organizatorzy Gminnego Czuwania.

Chodzi im przede wszystkim o osoby starsze i niezbyt zdrowe, które są najbardziej narażone na zarażenie się wirusem oraz ciężki przebieg choroby.

Link do tej transmisji z czuwania będzie udostępniony na kilka dni przed uroczystością. Natomiast śledzenie relacji online, to nie tylko cała możliwość czynnego włączenia się w to wydarzenie. Młodzież i dzieci ze szkoły nagrały już Litanię do Najświętszej Maryi Panny, która będzie jedną z modlitw podczas tego czuwania.

W przeddzień czuwania, w sobotę 23 maja – między godziną 13.00 a 14.00, będzie można przywieźć i ustawić przed obrazem Jana Pawła II w kościele doniczkowe kwiaty. Ważne, by były to rośliny ogrodowe, mogące rosnąć na dworze na przykład bratki, begonie, dalie, czy pelargonie.

– Będzie to znak duchowej obecności na czuwaniu, a także wyraz naszej pamięci o naszym Papieżu Rodaku. Kwiatki te następnego dnia zostaną rozwiezione do kapliczek Matki Bożej na terenie naszej gminy i tam zasadzone. Ze zdjęć, które będą tam wykonane, powstanie wystawa „Nasze kapliczki Maryjne”. Osoby przywożące kwiatki, będą mogły także odebrać pakiet duchowego uczestnika czuwania – dodają organizatorzy uroczystości.

Do uczestniczenia w różnej formie w Gminnym Czuwaniu zapraszani są – dzieci, młodzież i dorośli z terenu całej gminy Nowa Sucha.

BN

Fot. Pixabay