Częstował i handlował – wpadł za posiadanie narkotyków

Młody mieszkaniec gminy Młodzieszyn odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz ich sprzedaż. Przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. To nie pierwszy przypadek wpadki narkotykowego dilera w ostatnich tygodniach.

­– Kilka dni temu policjanci z sochaczewskiej komendy policji zauważyli, że przy stadionie w Młodzieszynie zaparkowane jest audi. Obok auta stało trzech młodych mężczyzn. Wysiadając z radiowozu dostrzegli, że jeden z nich wyrzucił pudełko. Funkcjonariusze znaleźli w opakowaniu po papierosach marihuanę, a także fifkę z suszem – mówi mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Poczęstował trawką

Z ustaleń policji wynika, że krótko przed przyjazdem patrolu mieszkaniec gminy Młodzieszyn spotkał się ze swoimi kolegami koło stadionu i poczęstował ich marihuaną, którą wspólnie palili. Nie spodziewali się policyjnego nalotu. Jednak nietypowe parkowanie i stojący obok auta zaciekawili policjantów. Zdecydowali się ich sprawdzić. Jeden z obecnych wpadł w panikę i wyrzucił opakowanie. Ten odruch zmusił policjantów do dokładnej kontroli.

Jak ustalili policjanci, 20-latek wyrzucił opakowanie z marihuaną. Wcześniej sprzedał też porcję suszu mieszkańcowi gminy Sochaczew.

Jego kolega, który krótko przed zatrzymaniem kupił marihuanę od kumpla, ukrył swój nabytek w bieliźnie. Jednak po rewizji policjanci odkryli schowaną marihuanę. Pechowy nabywca usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie substancji odurzających.

Następnie policjanci udali się do domu dilera, gdyż wszystko wskazywało na to, że młody handlarz może posiadać znacznie więcej środków narkotycznych, niż te, które przy nim znaleziono. Przeczucie nie myliło policjantów. W domu odkryli spory magazyn.

Tuba z marihuaną

Podczas przeszukania domu 20-latka z gminy Młodzieszyn, kryminalni znaleźli dużą, szklaną tubę z suszem. Ponadto w jego domu znajdowała się waga elektroniczna i biały, zbity proszek niewiadomego pochodzenia. Po zważeniu substancji i wstępnym badaniu ustalono, że jest to około 8 gramów marihuany i prawie 30 gramów amfetaminy. Była też znaczna ilość pieniędzy z prowadzonego procederu.

Jeden z trzech 20-latków, mieszkaniec Sochaczewa, po przesłuchaniu i spisaniu zeznań został zwolniony do domu. Natomiast jego dwaj koledzy, przy których znaleziono substancje narkotyczne, trafili do policyjnego aresztu. 

Mieszkaniec gminy Młodzieszyn usłyszał już w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Zarzucono mu także udzielanie marihuany w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Prokurator zastosował wobec mieszkańca gminy Młodzieszyn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Jego rówieśnik z gminy Sochaczew odpowie za posiadanie środków odurzających, co zagrożone jest 3-letnią odsiadką.

Bogumiła Nowak

fot. KPP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz