Złamali kwarantannę. Nie uniknął kary

Na terenie powiatu sochaczewskiego doszło do kolejnych przypadków złamania obowiązkowej kwarantanny. Objęte nią były osoby, które wróciły do kraju z zagranicy, a po zmianie przepisów również zamieszkujący wspólnie członkowie ich rodzin. Wobec nich toczy się postępowanie w sprawie o wykroczenie. Na osoby, które nie zastosowały się do obowiązkowej kwarantanny nałożono kary administracyjne.

W ubiegłym tygodniu policjanci pojechali na kontrolę do  23- letniego mężczyzny, który przyjechał do Sochaczewa z Niemiec. Mundurowi dwukrotnie podejmowali próby sprawdzenia, ale mężczyzny nie było. Trzecia próba okazała się udana, sochaczewianin wracał właśnie do domu. W lekceważący sposób wyjaśnił policjantom, że nie ma zamiaru przestrzegać zasad kwarantanny. Funkcjonariusze poinformowali go o konsekwencjach prawnych. Następnie przesłano materiały do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który nałożył na mężczyznę karę administracyjną.

Kolejny przypadek dotyczy kobiety, która odbywa kwarantannę z powodu powrotu z zagranicy członka rodziny, który z nią mieszka. Mieszkanka Sochaczewa wczoraj złamała kwarantannę wychodząc na zakupy. Gdy policjanci przyjechali do jej domu i zadzwonili z prośbą, by podeszła do okna, kobieta najpierw twierdziła, że jest w toalecie i nie może wykonać polecenia mundurowych. Po chwili przyznała się, że nie ma jej w domu, ponieważ wyszła do sklepu. W jej sprawie również toczy się postępowanie, a sanepid nałożył na nią karę administracyjną.

Przypominamy, że każda osoba objęta obowiązkową kwarantanną nie może opuszczać miejsca jej odbywania.
KPP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz