Strona główna Powiat Trzy nowe potwierdzenia zarażenia koronawirusem – dotyczy pracowników szpitala

Trzy nowe potwierdzenia zarażenia koronawirusem – dotyczy pracowników szpitala

444
0
PODZIEL SIĘ

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie z dnia 28.04.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu sochaczewskiego związaną
z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 28.04.2020 (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 105/ (12)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 8/ (0)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 165/ (14)
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): /(0)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba):
  17 
  / (3)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2/ (0)
 • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 2/(0)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie informuje, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano trzy pozytywne wyniki badań  w kierunku COVID-19 u mieszkańców powiatu sochaczewskiego.

Zgłoszenie dotyczy pozytywnych wyników badań stwierdzonych u pracowników medycznych ZOZ Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

Nadal trwają bardzo intensywne działania mające na celu na celu ustalenie listy wszystkich osób z kontaktu z zakażonymi, w tym określenie liczby osób do objęcia kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym (personel medyczny, pacjenci i ich rodziny, inne).

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.