Czy tak powinna wyglądać interwencja policji? (FILM)

Filmik z  interwencji sochaczewskich policjantów  zarejestrowali mieszkańcy Sochaczewa. Na nagraniu widać, jak dwóch  funkcjonariuszy obezwładnia i bije mężczyznę leżącego na skrzyżowaniu ulic Toruńskiej i Farnej. Czy taka interwencja byłą uzasadniona?

 Na filmiku widać, że policjanci używają do tego pięści i łokci.  Nie reagują gdy  przechodnie i mieszkańcy  okolicznych domów,  proszą, aby zaprzestali  bicia leżącego na ulicy mężczyzny, gdyż rzekomo jest on chory i niedawno przeszedł operację.
Po opublikowaniu tego filmiku przez nasz portal skontaktował się z nami Paweł Rynkiewcz z  KPP Sochaczew, który wyjaśnił  powody tej interwencji. Jak się okazuje mężczyzna chwilę wcześniej rzucił butelką w radiowóz, po czym zaatakował policjantów i znieważył ich. Powodem agresji był fakt, iż zdenerwował go fakt, iż radiowóz przejeżdżał przez „jego” ulicę.

Mężczyzna został zatrzymany, był pijany i pod wpływem narkotyków.  Interwencja policji na pewno był uzasadniona, ale jej realizacja pozostawia wiele do życzenia.

Poniżej oficjalne stanowisko w tej sprawie sochaczewski Policji.

Dzisiaj w internecie opublikowano krótki film z interwencji policjantów KPP w Sochaczewie. Film pokazuje tylko urywek przeprowadzonej interwencji, nie pokazuje przyczyn zatrzymania, a przede wszystkim wprowadza w błąd odbiorcę i jest krzywdzące dla funkcjonariuszy, którzy codziennie strzegą bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.
Dzisiaj policjanci Referatu Patrolowo – Interwencyjnego jechali ulicą Toruńską. W pewnym momencie zauważyli, że młody mężczyzna rzuca butelką w kierunku radiowozu. Funkcjonariusze zatrzymali się, a gdy szli w kierunku młodzieńca, usłyszeli pod swoim adresem wyzwiska i groźby.
Podjęto próbę zatrzymania mieszkańca Sochaczewa, lecz ten był agresywny,wulgarny i wyrywał się. Użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i chwytów obezwładniających. Mężczyzna wyrywał się, chował ręce i nie pozwalał na założenie kajdanek.
Po badaniu lekarskim mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie w związku z popełnionym przestępstwem i wykroczeniem. Odmówił badania na zawartość alkoholu w organizmie, ale nie jest wykluczone, że był pod wpływem alkoholu i środków odurzających.
Sochaczewianin jest bardzo dobrze znany miejscowym funkcjonariuszom. Mimo młodego wieku, ma bogatą kartotekę. W przeszłości zatrzymywany był przestępstwa przeciwko mieniu, przestępstwa narkotykowe, jak również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.
Film pokazuje tylko moment z przeprowadzonej interwencji, nie pokazuje powodu jej podjęcia, a także agresywnego zachowania młodego człowieka.
Uważamy, że wprowadza to odbiorcę w błąd i jest krzywdzące dla policjantów przeprowadzających tą interwencję. Od mediów natomiast oczekuje się rzetelności i przedstawienia stanowiska drugiej strony.
mł. asp. Agnieszka Dzik
Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie

ex

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz