RUGBIŚCI BEZ MISTRZA

RUGBY W Polskim Związku Rugby podjęto uchwałę, która kończy rozgrywki ligowe bez wyłonienia mistrza Polski. To decyzja bez precedensu w historii rugby w naszym kraju.

Oto treść uchwały: „Zarząd Polskiego Związku Rugby, wobec braku możliwości rozstrzygnięć sportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, a co za tym idzie – treścią Rozporządzenia Ministra Zdrowia o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce, jednogłośnie postanowił niniejszym zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 Ekstraligi Rugby.

Zdając sobie sprawę z bezprecedensowości sytuacji, Zarząd postanowił wyważyć racje zarówno poszczególnych uczestników rozgrywek, jak i Związku – jako organizatora tych rozgrywek.

Zarząd PZR po konsultacjach z przedstawicielami środowiska rugby, a zwłaszcza klubów Ekstraligi Rugby, I oraz II ligi, uznał, że: 1. Rozgrywki Ekstraligi Rugby zostają zakończone z dniem 31 marca br. bez rozstrzygnięcia, tzn. bez przyznania tytułu Mistrz Polski za sezon 2019/2020. Zostanie skierowany wniosek do Komisji Gier i Dyscypliny o ustalenie klasyfikacji końcowej. 2. Pozostałe rozgrywki zostają wstrzymane zgodnie z uchwałą nr 1 z dnia 24 marca 2020 r.”.

Do różnych dziwnych decyzji tego związku już się przyzwyczaiłem. Jednak zakończenie sezonu bez klasyfikacji końcowej, to lekka przesada. Drużyny rozegrały przecież całą pierwszą rundę i prawdopodobnie nikt by nie miał pretensji, gdyby ta kolejność została uznana za końcową. Mam nadzieję, że tak się stanie.

Tomasz Ertman

Fot. Tomasz Ertman

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz