Strona główna Sport RUGBIŚCI BEZ MISTRZA

RUGBIŚCI BEZ MISTRZA

313
0
PODZIEL SIĘ

RUGBY W Polskim Związku Rugby podjęto uchwałę, która kończy rozgrywki ligowe bez wyłonienia mistrza Polski. To decyzja bez precedensu w historii rugby w naszym kraju.

Oto treść uchwały: „Zarząd Polskiego Związku Rugby, wobec braku możliwości rozstrzygnięć sportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, a co za tym idzie – treścią Rozporządzenia Ministra Zdrowia o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce, jednogłośnie postanowił niniejszym zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 Ekstraligi Rugby.

Zdając sobie sprawę z bezprecedensowości sytuacji, Zarząd postanowił wyważyć racje zarówno poszczególnych uczestników rozgrywek, jak i Związku – jako organizatora tych rozgrywek.

Zarząd PZR po konsultacjach z przedstawicielami środowiska rugby, a zwłaszcza klubów Ekstraligi Rugby, I oraz II ligi, uznał, że: 1. Rozgrywki Ekstraligi Rugby zostają zakończone z dniem 31 marca br. bez rozstrzygnięcia, tzn. bez przyznania tytułu Mistrz Polski za sezon 2019/2020. Zostanie skierowany wniosek do Komisji Gier i Dyscypliny o ustalenie klasyfikacji końcowej. 2. Pozostałe rozgrywki zostają wstrzymane zgodnie z uchwałą nr 1 z dnia 24 marca 2020 r.”.

Do różnych dziwnych decyzji tego związku już się przyzwyczaiłem. Jednak zakończenie sezonu bez klasyfikacji końcowej, to lekka przesada. Drużyny rozegrały przecież całą pierwszą rundę i prawdopodobnie nikt by nie miał pretensji, gdyby ta kolejność została uznana za końcową. Mam nadzieję, że tak się stanie.

Tomasz Ertman

Fot. Tomasz Ertman